Boomerille joululahja

Itse en keksinyt mitään, mitä varakas isäni ei ole jo hommannut. Sitten keksin ja ei maksanut kuin muutaman euron.

Ostin itselleni myös kestokahvipussin. Tätä ei vanha isäni ole tullut luultavasti edes ajatelleeeksi. Pelastetaan ne sademetsät pitkässä juoksussa. https://www.prisma.fi/fi/prisma/house-kahvinsuodatin

Tosin on Kiinassa valmistettu, että joutuu monta kupposta uuttamaan, että pääsee nollille. Mutta minulla ja boomer isälläni on aikaa ja kahvihammasta kolottaa.
7117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Suklaalevy jonka kannessa lukee Fazerin sijaan Phizer.

Äänestä

Ajattelin että mutta olisi niin vähän huono vitsi jos jonkin hienon Zippo-sytytin paketin sisälle laittaisi jonkin vain tulitikku askin, en kehtaisi veljille tehdä vähän ilkeä juttu kun innostuisivat että saisivat sellaisen ja sisällä vain tyhjä tulitikkuaski...

Äänestä
  • Tuohan kuulostaa veljellistä rakkaudelta. Muistan aikoinaan, kun löin veljeäni suoraan nenään. Ihan vain opettaakseni häntä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuohan kuulostaa veljellistä rakkaudelta. Muistan aikoinaan, kun löin veljeäni suoraan nenään. Ihan vain opettaakseni häntä.

    Hän meni kantelemaan ja huusi: "Isi, isi Timo löi suoraan nenään!" Moisen kantelun takia löin uudelleen. Suoraan nenään tietenkin, koska siinä on naaman eniten hermopisteitä.

    Isä oli hieman suivaantunut ja sanoi, ettei sitä nyt noin lujaa saa velipoikaa lyödä. En uskonut boomeriani ja sain myöhemmin itsekin lujasti turpaan keskustassa. Kyllä harmitti polkea viimassa pyörällä lääkäriin, kun oli hammaskin halkipoikki.

    Äänestä

Minä ostin jo 2 joululahjaa, monia en kyllä osta tänä vuonna, tuskin ammun edes raketteja koska ruoka on tullut niin kalliiksi että juuri ja juuri pystyy selviytymään hengissä muutenkaan..

Äänestä
  • Aikoinaan vuonna -96 oli kätevää, kun harmaista otti mukaan sähkönalleja. Niissä on 1 gramma heksotolia ja paukahdus on ihan kiva.

    Moni ei tajua, kuinka paljon voimakkaampia sotilas- ja louhintatarkoitukseen tarkoitetut räjähteet ovat verrattuna normi ruutiin, saatikka räjähteen irvikuvaan mustaan ruutijauheeseen.

    Äänestä

En ole ihan varma, mutta välillä tuntuu että tuolla tulee kahvista jotenki sameeta, Se tiivis seula paradoksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Itse en keksinyt mitään, mitä varakas isäni ei ole jo hommannut. Sitten keksin ja ei maksanut kuin muutaman euron.

Ostin itselleni myös kestokahvipussin. Tätä ei vanha isäni ole tullut luultavasti edes ajatelleeeksi. Pelastetaan ne sademetsät pitkässä juoksussa. https://www.prisma.fi/fi/prisma/house-kahvinsuodatin

Tosin on Kiinassa valmistettu, että joutuu monta kupposta uuttamaan, että pääsee nollille. Mutta minulla ja boomer isälläni on aikaa ja kahvihammasta kolottaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu