Ero teki minusta vahvan

Anonyymi

Minut jätettiin ja oli aika kokemus. Nyt on ollut aikaa miettiä ja ymmärsin miten huono nainen hän oli minulle. En voinut elää normaalia elämää, sängyssä ei sujunut kun katsoin häntä ja uusi suhde opetti että kemiat voi kohdata paremminkin.

Mielenterveys reistasi edellisellä ja se oli raskasta. Ainaista auttamista. En toivo sitä kellekään. Oli kuitenkin mukava minulle ja opetti että kehenkään ei voi luottaa. Luotin kuin seinään ja paljastui että kaikki oli valhetta. Ei haittaa enää, nyt tunnen itseni vahvemmaksi kun en enää laita korttejani kenenkään nojaten vaan suhteessa olen kevyesti irrallaan enkä päästä ketään enää lähelleni.

Hyvää syksyä kaikille 🤗

5

719

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos katsoit häntä etkä halunnut, kukakohan siinä valehteli ja miksiköhän hänen mielenterveys kärsi ja miksi sinut jätti. Halusit omistaa hänet kuin esineen vaikka etkä välittänyt tai kunnioittanut. Onnea. Myötätunto seuraavalle uhrille.

      • Anonyymi

        Paljonpa tiedät asioista tapaamatta.


    • Anonyymi

      Toiset lähtee kun ei haluu satuttaa toista. Se on fiksua.

    • Anonyymi

      Sinulla uusi ihminen elämässä mutta etkö ymmärrä että teet saman hänelle, kuin mitä sinulle tehtiin vähän vain toisin... kun et anna itseäsi kokonaan uuteen suhteeseen...?

      Jos vanha suhde olikin huono, niin anna mahdollisuus uudelle, etenkin jos kemiat toimii.... Muuten et ole yhtään sen parempi tai vahvempi.

      • Anonyymi

        Hyvä kirjoitus, tuo kannattaa pitää mielessä,


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      271
      2360
    2. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1031
    3. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      58
      1031
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1000
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      941
    6. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      861
    7. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      21
      848
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      756
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      697
    10. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      299
      694
    Aihe