Tuppurainen itse naisvihaaja, ikärasismia-vammais-sairaus-nais-köyhyyseläkeläisvihaaja

Anonyymi

Kyllä se paljon kertoo, että Suomi on pudonnut, muiden Pohjoismaiden joukosta, n. 700€/kk HUONOMMILLA, äärimmäisen köyhyyden oikeusturvattomuus-orjuuttamiseläkkeillä. Enemmistö 800€/kk orjuuseläkeläisistä, on yksinasuvia naisia.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17177462/tasa-arvoa-okyrikkaille-korkeakoulutetuille-perinto-verosuunnittelija-porssikeinottelijoille

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168887/vale-elakekorotukset-silmankaantotemppu-koko-koyhyysongelman-ydinta-sen-syy

Urpilainen ja Tuppurainen, tekevät korruptiouriaan EU:ssa, toisin kuin muiden Pohjoismaiden mepit, jotka ovat onnistuneet, neuvottelemaan 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, omien maittensa kansalaisille.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

Hallitus luulee itsestään liikoja, luottaa siihen, että eläkeläisköyhien orjuuttaminen voi jatkua rankaisematta, ei voi, "näpäyttämisestä" ei ollut kyse, vaan liian pitkään jatketun eläkeläisköyhien oikeusturvattomuuden, kamelien selkien katkeamisesta. Sellaiset pitkäaikaisesti aiheutetut vauriot, eivät aivan vähällä korjaannu. Suomen ikäihmiset, vammaiset ja pitkäaikaissairaat, ansaitsevat aidon oikeusturvan 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, nykyisellä hallituskaudella, tai emme äänestä enää.

7

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      EK porvareineen on aina johtanut suomea Kekkosen ajan jälkeen. Ihan sama ketä hallituksessa. :(

      • Anonyymi

        EK ja EU on samaa mafiaporukkaa.


    • Anonyymi

      Älkää enää antako, painostaa itseänne äänestämään, eduskunnan yksipuoluejärjestelmän korruptiovaaleissa.

      https://yle.fi/uutiset/3-12175567

      Nämä kuvat kertovat kaiken siitä, miten Suomen ikäihmisiä, vammaisia ja pitkäaikaissairaita, käytetään Veroparatiisi-sote-orjuuttamiseen, modernin ihmiskaupan välineinä, kun kaikissa muissa Pohjoismaissa, sairaus-kansaneläkkeet alkavat olla sen 1 500€/kk minimissään.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16528519/veroparatiisi-soten-quotmielenterveysstrategistitquot-pahentavat-elakelaiskoyhyytta-suomessa

      EK-medioissa on esitelty, Veroparatiisi-soten pörssikeinottelija-"tohtori-professori-lääkäreitä", kuin rocktähtiä konsanaan, vaikka kyse on puolustuskyvyttömien ihmisten kiduttajista ja korruptio-eduskunnan korruptiopoliitikkojen kanssa, jo kansanmurhaajista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa

    • Anonyymi

      Lisää myöskin itse salaliittoteorioita itse keksimästään misogyniasta jota kukaan muu ei ole edes huomannut

    • Anonyymi

      Hyvä että alatte edes vähän avaamaan silmiänne demareiden suuresta huijauksesta. Ennen meilläkin äänestettiin demuja koko perheen voimin, 70-80luvun aikoina vanhempien esimerkkien mukaan.
      Hekin, tavalliset duunarit, olivat sokaistuneet ay-pamppujen ja sorsan politiikasta. Duunarit saivatkin silloin muutakin leivälle, kuin ylähuulen.
      Pienillä parannuksilla huijattiin kansaa uskomaan, ei huomattu verotuksen olevan se voima, jolla hyvinvointiaan saavat kasvamaan.
      Omalla tuloverollaan rahoittivat ns. hyvinvointinsa.
      Vähitellen on demareitten sulle-mulle politiikka noussut jopa kepun tasolle, ellei lähes ohi siitä.
      Silloin aivopestiin kansaa: kepu pettää aina.
      Nyt voidaan sanoa samat sanat demareista.
      Joten parempi ettette äänestä todellakaan, jos ette oikeita vaihtoehtoja löydä.

    • Anonyymi

      Niin, jonkun pitäisi myös maksaa ne lisäeläkkeet.
      Ei löydy muita maksajia kuin valtio. Mistähän säästettäisiin puuttuva summa vuosittain?

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3438
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      77
      1680
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      82
      1188
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      156
      1132
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      971
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      52
      947
    7. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      179
      906
    8. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      902
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      856
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      139
      795
    Aihe