Tuppurainen itse naisvihaaja, ikärasismia-vammais-sairaus-nais-köyhyyseläkeläisvihaaja

Anonyymi

Kyllä se paljon kertoo, että Suomi on pudonnut, muiden Pohjoismaiden joukosta, n. 700€/kk HUONOMMILLA, äärimmäisen köyhyyden oikeusturvattomuus-orjuuttamiseläkkeillä. Enemmistö 800€/kk orjuuseläkeläisistä, on yksinasuvia naisia.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17177462/tasa-arvoa-okyrikkaille-korkeakoulutetuille-perinto-verosuunnittelija-porssikeinottelijoille

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168887/vale-elakekorotukset-silmankaantotemppu-koko-koyhyysongelman-ydinta-sen-syy

Urpilainen ja Tuppurainen, tekevät korruptiouriaan EU:ssa, toisin kuin muiden Pohjoismaiden mepit, jotka ovat onnistuneet, neuvottelemaan 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, omien maittensa kansalaisille.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

Hallitus luulee itsestään liikoja, luottaa siihen, että eläkeläisköyhien orjuuttaminen voi jatkua rankaisematta, ei voi, "näpäyttämisestä" ei ollut kyse, vaan liian pitkään jatketun eläkeläisköyhien oikeusturvattomuuden, kamelien selkien katkeamisesta. Sellaiset pitkäaikaisesti aiheutetut vauriot, eivät aivan vähällä korjaannu. Suomen ikäihmiset, vammaiset ja pitkäaikaissairaat, ansaitsevat aidon oikeusturvan 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, nykyisellä hallituskaudella, tai emme äänestä enää.

7

351

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      EK porvareineen on aina johtanut suomea Kekkosen ajan jälkeen. Ihan sama ketä hallituksessa. :(

      • Anonyymi

        EK ja EU on samaa mafiaporukkaa.


    • Anonyymi

      Älkää enää antako, painostaa itseänne äänestämään, eduskunnan yksipuoluejärjestelmän korruptiovaaleissa.

      https://yle.fi/uutiset/3-12175567

      Nämä kuvat kertovat kaiken siitä, miten Suomen ikäihmisiä, vammaisia ja pitkäaikaissairaita, käytetään Veroparatiisi-sote-orjuuttamiseen, modernin ihmiskaupan välineinä, kun kaikissa muissa Pohjoismaissa, sairaus-kansaneläkkeet alkavat olla sen 1 500€/kk minimissään.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16528519/veroparatiisi-soten-quotmielenterveysstrategistitquot-pahentavat-elakelaiskoyhyytta-suomessa

      EK-medioissa on esitelty, Veroparatiisi-soten pörssikeinottelija-"tohtori-professori-lääkäreitä", kuin rocktähtiä konsanaan, vaikka kyse on puolustuskyvyttömien ihmisten kiduttajista ja korruptio-eduskunnan korruptiopoliitikkojen kanssa, jo kansanmurhaajista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa

    • Anonyymi

      Lisää myöskin itse salaliittoteorioita itse keksimästään misogyniasta jota kukaan muu ei ole edes huomannut

    • Anonyymi

      Hyvä että alatte edes vähän avaamaan silmiänne demareiden suuresta huijauksesta. Ennen meilläkin äänestettiin demuja koko perheen voimin, 70-80luvun aikoina vanhempien esimerkkien mukaan.
      Hekin, tavalliset duunarit, olivat sokaistuneet ay-pamppujen ja sorsan politiikasta. Duunarit saivatkin silloin muutakin leivälle, kuin ylähuulen.
      Pienillä parannuksilla huijattiin kansaa uskomaan, ei huomattu verotuksen olevan se voima, jolla hyvinvointiaan saavat kasvamaan.
      Omalla tuloverollaan rahoittivat ns. hyvinvointinsa.
      Vähitellen on demareitten sulle-mulle politiikka noussut jopa kepun tasolle, ellei lähes ohi siitä.
      Silloin aivopestiin kansaa: kepu pettää aina.
      Nyt voidaan sanoa samat sanat demareista.
      Joten parempi ettette äänestä todellakaan, jos ette oikeita vaihtoehtoja löydä.

    • Anonyymi

      Niin, jonkun pitäisi myös maksaa ne lisäeläkkeet.
      Ei löydy muita maksajia kuin valtio. Mistähän säästettäisiin puuttuva summa vuosittain?

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4128
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      101
      2588
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2152
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1823
    5. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      27
      1753
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1546
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      16
      1325
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      112
      1181
    9. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1168
    10. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      51
      1108
    Aihe