Tilanne on se, että olen tapaillut pari vuotta minua 22v vanhempaa miestä (itse olen 36v) ja viimeinen vuosi oltu tiiviisti yhdessä jomman kumman kotona. Mutta eräs asia vaivaa minua suuresti! Miten pitkään siedän enää hänen valehteluaan eräästä toisesta naisesta, joka samaa ikäluokkaa kanssani. Nyt viikonloppuna mies jäi kolmannen kerran kiinni yhteydenpidosta tähän naiseen tämän vuoden aikana, vaikka on minulle väittänyt, ettei halua olla tän naisen kanssa missään tekemissä.
Mies siis pitää yhteyttä tähän exäänsä (tai mikä lie elätti), vaikka on sanonut minulle, ettei halua olla sen kanssa missään tekemissä. Mies jäi kuitenkin taas kiinni sattumalta yhteydenpidosta tähän naiseen ja selitykseksi sanoo, kuinka hän on niin huolissaan tästä, miten sillä menee. Kun kuulema heillä ei ole ollut seurustelusuhdetta ikinä ja hän pitää tätä naista vähän kuin omana lapsenaan. Kyseinen nainen siis majoittui melko paljon tämän miehen luona ja mies antoi tälle rahaa eli elätti naista ennen meidän tapaamistamme ja sitä, kun nainen löysi itselleen poikaystävän 800km päästä, jonka luokse muutti asumaan. Jossa nainen siis edelleen asuu.
En tiedä, miten minun pitäisi enää suhtautua tähän asiaan, kun jo kolmas kerta vuoden aikana, kun mies jää kiinni siitä, että tekee muuta kuin minulle sanoo?
Onhan siinä jotain salattavaa, jos ei voi kertoa suoraan totuutta? Ja jokaisen kerran jälkeen, kun mies jää kiinni, hän sanoo, ettei hän enää halua olla yhteydessä tähän naiseen, vaan haluaa olla minun kanssani. Mulla on luottamus mennyt koska tää oli kolmas kerta, kun me käydään sama keskustelu ja nyt mietin, olisko parempi vain jatkaa elämääni ilman kyseistä miestä, kun oma sietokykyni valehtelun toistumisen takia on äärirajoilla. Mies vetoaa siihen, että ei ole tavannut naista fyysisesti yli vuoteen, kun se asuu 800km päässä, eikä pidä tätä valheteluaan kovinkaan pahana. Lisäksi hän alkoi syyttää minua, että minä kuulema pidän yhteyttä johonkin ex poikaystävääni, vaikka se asia ei edes pidä paikkaansa. Miehen mukaan se, että tämä mun ex oli instagramin seuraajissani, tarkoittaa että pidän siihen yhteyttä?
Valehtelu ja sen sietäminen
Anonyymi
0
122
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2753445Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1051756Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2471455- 741356
- 651243
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991107Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:521099- 631001
- 22937
IS viikonloppu 16.-17.5.2026
Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.35883