Tavallinen syysilta. Mies töissä vielä, menee kuulemma taas pitkään. Ei hätää, sanon. Tee työt pois. Olemme kohta 50v. Ystäväni soittaa vaivautuneena. Kierrellen, kaarrellen pääsee aiheeseen. Hän on sinkku ja löytänyt mieheni treffi-ilmoituksen netistä. 50 v sinkkumies etsii 25-35v vakiseuraa, ainoastaan pidempiaikaiseen vaki seksisuhteeseen. Lamaannun. Makaan sängyllä, tuntuu että sydän on lakannut lyömästä, ei ole aikaa, ei paikkaa, en tajua mitään. Suu on kuiva, makuuhuone pyörii ympärilläni. Täristen. Soitan miehelleni, on kuulemma kiire, mutta mitä. Kerron mitä olen kuullut ja nähnyt. Hän myöntää. Ei kuulemma ole kyse mistään vakavasta, se on vanha profiili - jossa hän on aktiivinen tunnin välein. Kysyn mitä mieltä hän on hakemansa seuran, 25v - iästä, sillä hänen lapsensa ovat osa tämän yli. Hän ei ole kuulemma katsonut tarkkaan ikähaarukkaa. Mies ei tule yöksi kotiin. Piru nousee mieleen seuraavana päivänä. Teen hemaisevan feikkiprofiilin, johon mieheni lankeaa. Hän on heti valmis tapaamaan, tottakai kun sinkkumies on. Käymme läpi pikkutuhmaa keskustelua, mieheni haluaa numeroni., Haluaisi lähettää intiimikuvia itsestään. Voitte tuomita minut feikkiprofiilista, mutta älkää surko, vastasin kohteliaasti muille, että olen ehkä löytänyt jo uuden ja toivotin hyvät jatkot. Nyt tuo feikkiprofiili on jo pois. Kävin läpi repivän tuskan, lamaannuttavan kivun, mutta uskon olevani nyt vahvempi kuin koskaan. Tämä on kuin Liv tai Hero kanavan tosipohjaisia jenkki dokkareita tyyliin "vaarallinen rakkaus, ym". Mutta sisältö on sama. Täysin lamaantunut epäusko, kenen kanssa olen ollut??? Tuntuu kuin kumppanillani olisi kaksi eri minuutta. Olen vieläkin ihan riekaleina mutta tuntuu, että olen tämän jälkeen vahvempi kuin koskaan.
Olenko ollut vieraan kanssa liitossa
5
953
Vastaukset
- Anonyymi
Voi jestas, ihan kamalaa..
Tsemppiä! - Anonyymi
Kiitos!!! Yritän olla vahva, sielu kuitenkin haavoilla. Kiitos sinulle tuesta.
- Anonyymi
Onneksi ystäväsi on todellinen ystävä ja uskalsi käräyttää miehesi.
Taitaa olla 5-kympin villitys. Oma miehenikin petti vähän yli 5-kymppisenä erektiohäiriön ja muun ikäkriisin seurauksena. Tosin ikäisensä kanssa, ja pelkkä lyhytaikainen seksisuhde oli kyseessä.
Jaksamista, minkä päätöksen teetkin!- Anonyymi
Kiitos sinulle!! Olen vielä niin alkushokissa että en osaa sanoa mitään, mitä haluan. Välillä olen halukas jatkamaan. Olen saanut kuitenkin ns lisätietoa ja mieheni on pyörittänyt sellaista rulettia selkäni takana että en olisi edes pahimmissa painajaisissakaan osannut kuvitella sellaista. Oma rakas(?) ihminen paljastuu täydellisen kaksoiselämän pyörittäjäksi. En tunne oikeastaan yhtään mitään muuta kuin järkytystä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos sinulle!! Olen vielä niin alkushokissa että en osaa sanoa mitään, mitä haluan. Välillä olen halukas jatkamaan. Olen saanut kuitenkin ns lisätietoa ja mieheni on pyörittänyt sellaista rulettia selkäni takana että en olisi edes pahimmissa painajaisissakaan osannut kuvitella sellaista. Oma rakas(?) ihminen paljastuu täydellisen kaksoiselämän pyörittäjäksi. En tunne oikeastaan yhtään mitään muuta kuin järkytystä.
Höpö höpö nyt. Mitään muita ei ole. 😉
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2101386- 961256
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan2950Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9908Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛85862Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle14812- 32800
Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.57786T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37738Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii44724