Nauramista päin naamaan. Minä sekä moni muukin harkitsemassa alan vaihtoa. Joukko irtisanoutuminen? Olisi kiva katsoa vierestä kun terveydenhuolto kaatuu :) Sitten ehkä alkaisi tapahtua jotakin.
Vastaukset 2
- Anonyymi
Ei lähihoitajan palkka nyt niin hirveän huono ole,vaikka ei nyt mikään huippukaan.
Itse jäin n.kolme vuotta sitten eläkkeelle ja palkka viimevuosina yli 47000€/v. Työnantaja TAYS. - Anonyymi
Jos mielestäsi on kiva katsoa vierestä terveydenhuollon romahtamista niin ehkä terveydenhuolto on sinulle väärä ala?
Onnea uuden työn etsimiseen! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791100
- 1041075
- 73538
- 47483
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8446Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441- 13440
- 42422
- 15396
Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?
Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön83391