Mistä hait seuraa ennen nettideittisivuja?

Anonyymi

Tämä viesti koskettaa keski-ikäistä deittailijaa. Löytyikö seksiseuraa miehille ja naisille? Missä vaiheessa siirryit nettideittailuun?

9

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Naisena vai miehenä?

      • Anonyymi

        Kumpaisena vaan.


    • Anonyymi

      En ole nettideittaillut koskaan. Baarista olen naisia iskenut ihan nuoresta lähtien. Nykyisen avovaimoni tapasin terassilla 8 v sitten.

    • Anonyymi

      En ikinä ole hakenut seksiseuraa mistään. Ajatuskin inhottaa.

    • Anonyymi

      Rakkaus löytyi ruokakaupasta. Unohda alkuun ihan kaikki mitä olet aiemmin oppinut, älä etsi mitään, mutta kulje silmät auki ja tarkkaile ympäristöäsi missä ikinä liikutkaan. Se voi olla rakkautta yhdellä silmäyksellä juuri silloin, kun sitä vähiten odottaa. Tsemppiä!

      • Anonyymi

        Kivat sulle. En etsi rakkautta, vaan haluan tietää mitä oli ennen nettideittailua. Missä esimerkiksi nykyiset sarjadeittailijat ja myös ne varatut tapapettäjät olivat ennen nettideittailua?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kivat sulle. En etsi rakkautta, vaan haluan tietää mitä oli ennen nettideittailua. Missä esimerkiksi nykyiset sarjadeittailijat ja myös ne varatut tapapettäjät olivat ennen nettideittailua?

        Missä tynnyrissä oikein olet kasvanut, ellet millään itse keksi miten ennen internettiä sai seksiä?


    • Anonyymi

      En mä ole koskaan varsinaisesti etsinyt seuraa mistään. En ole lähtenyt mihinkään erityisesti haku päällä. Mä en usko sellasen tuottavan hyvää lopputulosta. Olen ollut suht sosiaalinen ja vietänyt välillä aikaa ihmisten seurassa. Aina sieltä on sopivia tarjokkaita eteen tullut. Eli ei etsimistä haku päällä, mutta normaalia elämää silmät auki pitäen.

      Ja siis en käytä deittiappeja. En ole koskaan käyttänyt. Kerran elämässäni olen ollut treffeillä tuntemattoman ihmisen kanssa - eli sellaisen ihmisen, jota en jo ollut aiemmin jotain kautta tuntenut. Ei se mikään karsea kokemus ollut, vaan ihan ok kahvihetki, mutta toista vastaavaa kokemusta en kaipaa. En siis usko, että tulen enää toista kertaa elämässäni lähtemään tuollaisille treffeille.

      -möhköfantti-

    • Anonyymi

      Yksinomaan ravintoloista ja juottoloista. Nykyään baarit ylikalliita ja olen miltei lopettanyt (vähentänyt todella vähiin) koko alkoholin käytön. Ei enää oikein maistu koko alkoholi samaan tapaan kuin ennen. Eikäpähän tarvitse ainakaan potea pienintäkään krapulaa. Parikymppisenähän oli vain jano ja pikkuväsy kun sitten taas illalla lähdettiin jo uuteen kiitoon. Sisäänpääsymaksun ja narikan joutuisi kumminkin kustamaan. Eikä selvänä viitsi oikein mennä enää klubeille, ellei joku jo tiedossa valmiiksi ja jonkun alkoholittoman ehkä ottaisi siinä sitten. Juodaanhan sitä jotain märkää treffeilläkin kumminkin sitten että puhekkin kulkee paremmin. Sitä selvänä ja vesilinjalla oloa ökerhoissa tuli joskus harrastettua jonkun kerran. Aika hirveäähän se oli kun kaikki muut ympärillä ihan kaasuissaan... Ei kestäisi enää oikein katsella sellaista. Tuskin enää kumminkaan nykynuoriso juo yhtä paljon kuin vanhemmat polvet. Näin olen tullut käsittäneekseni. Seuranhaku on kumminkin nykyisin pitkälti netissä. Erilaisissa treffisivustoilla. Nyt niidenkin paikan 18 - 45-vuotiailla ovat jo kumminkin mielestäni pitkälti vieneet erihenkiset treffiapit, joissa raakkaus tapahtuu etupäässä ulkonäöllä, mutta osassa myös muine annetuin ominaisuuksin. Ne ovat pikaisempi versio kattavammista treffisaiteista. Nuo sovelluksethan mahdollistavat kadulla bongailun livenä reaaliajassa jos kohde on lähellä tai metromatkan päässä ja itsekkin liikkeellä tai jossain hyörimässä. Itsellä ei tosin mitään ongelmaa mennä juttelemaan tai kysymään treffeille kiinnostavaa naista vaikka keskellä päivää kadulla, ihan kylmiltään, ilman mitään sovelluksien etukäteistietoja tai kuvia. Tottakai vanhanaikaisellakin tavalla pitää ensin saada vastakiinnostuksesta selvät merkit. Wanhanaikainen on ihan pätevä edelleenkin vielä sekin. Usein toimivin. Treffisovellukset kumminkin helpottavat ja selventävät nopeassa ajassa monin tavoin, ei tule turhia iskemisiä ihan umpimähkään ja on oikeasti kiinnostavia kohteita mistä raakata mieleisensä. Nykypäivänä kun kaikki tapahtuu niin nopeasti muutenkin.

      Mies 37v.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      172
      4980
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1585
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1583
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1441
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1233
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      46
      1010
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      178
      889
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      757
    Aihe