Mistä hait seuraa ennen nettideittisivuja?

Anonyymi

Tämä viesti koskettaa keski-ikäistä deittailijaa. Löytyikö seksiseuraa miehille ja naisille? Missä vaiheessa siirryit nettideittailuun?

9

114

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Naisena vai miehenä?

      • Anonyymi

        Kumpaisena vaan.


    • Anonyymi

      En ole nettideittaillut koskaan. Baarista olen naisia iskenut ihan nuoresta lähtien. Nykyisen avovaimoni tapasin terassilla 8 v sitten.

    • Anonyymi

      En ikinä ole hakenut seksiseuraa mistään. Ajatuskin inhottaa.

    • Anonyymi

      Rakkaus löytyi ruokakaupasta. Unohda alkuun ihan kaikki mitä olet aiemmin oppinut, älä etsi mitään, mutta kulje silmät auki ja tarkkaile ympäristöäsi missä ikinä liikutkaan. Se voi olla rakkautta yhdellä silmäyksellä juuri silloin, kun sitä vähiten odottaa. Tsemppiä!

      • Anonyymi

        Kivat sulle. En etsi rakkautta, vaan haluan tietää mitä oli ennen nettideittailua. Missä esimerkiksi nykyiset sarjadeittailijat ja myös ne varatut tapapettäjät olivat ennen nettideittailua?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kivat sulle. En etsi rakkautta, vaan haluan tietää mitä oli ennen nettideittailua. Missä esimerkiksi nykyiset sarjadeittailijat ja myös ne varatut tapapettäjät olivat ennen nettideittailua?

        Missä tynnyrissä oikein olet kasvanut, ellet millään itse keksi miten ennen internettiä sai seksiä?


    • Anonyymi

      En mä ole koskaan varsinaisesti etsinyt seuraa mistään. En ole lähtenyt mihinkään erityisesti haku päällä. Mä en usko sellasen tuottavan hyvää lopputulosta. Olen ollut suht sosiaalinen ja vietänyt välillä aikaa ihmisten seurassa. Aina sieltä on sopivia tarjokkaita eteen tullut. Eli ei etsimistä haku päällä, mutta normaalia elämää silmät auki pitäen.

      Ja siis en käytä deittiappeja. En ole koskaan käyttänyt. Kerran elämässäni olen ollut treffeillä tuntemattoman ihmisen kanssa - eli sellaisen ihmisen, jota en jo ollut aiemmin jotain kautta tuntenut. Ei se mikään karsea kokemus ollut, vaan ihan ok kahvihetki, mutta toista vastaavaa kokemusta en kaipaa. En siis usko, että tulen enää toista kertaa elämässäni lähtemään tuollaisille treffeille.

      -möhköfantti-

    • Anonyymi

      Yksinomaan ravintoloista ja juottoloista. Nykyään baarit ylikalliita ja olen miltei lopettanyt (vähentänyt todella vähiin) koko alkoholin käytön. Ei enää oikein maistu koko alkoholi samaan tapaan kuin ennen. Eikäpähän tarvitse ainakaan potea pienintäkään krapulaa. Parikymppisenähän oli vain jano ja pikkuväsy kun sitten taas illalla lähdettiin jo uuteen kiitoon. Sisäänpääsymaksun ja narikan joutuisi kumminkin kustamaan. Eikä selvänä viitsi oikein mennä enää klubeille, ellei joku jo tiedossa valmiiksi ja jonkun alkoholittoman ehkä ottaisi siinä sitten. Juodaanhan sitä jotain märkää treffeilläkin kumminkin sitten että puhekkin kulkee paremmin. Sitä selvänä ja vesilinjalla oloa ökerhoissa tuli joskus harrastettua jonkun kerran. Aika hirveäähän se oli kun kaikki muut ympärillä ihan kaasuissaan... Ei kestäisi enää oikein katsella sellaista. Tuskin enää kumminkaan nykynuoriso juo yhtä paljon kuin vanhemmat polvet. Näin olen tullut käsittäneekseni. Seuranhaku on kumminkin nykyisin pitkälti netissä. Erilaisissa treffisivustoilla. Nyt niidenkin paikan 18 - 45-vuotiailla ovat jo kumminkin mielestäni pitkälti vieneet erihenkiset treffiapit, joissa raakkaus tapahtuu etupäässä ulkonäöllä, mutta osassa myös muine annetuin ominaisuuksin. Ne ovat pikaisempi versio kattavammista treffisaiteista. Nuo sovelluksethan mahdollistavat kadulla bongailun livenä reaaliajassa jos kohde on lähellä tai metromatkan päässä ja itsekkin liikkeellä tai jossain hyörimässä. Itsellä ei tosin mitään ongelmaa mennä juttelemaan tai kysymään treffeille kiinnostavaa naista vaikka keskellä päivää kadulla, ihan kylmiltään, ilman mitään sovelluksien etukäteistietoja tai kuvia. Tottakai vanhanaikaisellakin tavalla pitää ensin saada vastakiinnostuksesta selvät merkit. Wanhanaikainen on ihan pätevä edelleenkin vielä sekin. Usein toimivin. Treffisovellukset kumminkin helpottavat ja selventävät nopeassa ajassa monin tavoin, ei tule turhia iskemisiä ihan umpimähkään ja on oikeasti kiinnostavia kohteita mistä raakata mieleisensä. Nykypäivänä kun kaikki tapahtuu niin nopeasti muutenkin.

      Mies 37v.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      171
      10392
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2833
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2558
    4. 85
      2391
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      148
      2119
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      244
      1968
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1412
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1405
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1215
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe