Paljon mainostettu mutta tylsä pornoelokuva

1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mjooh, paljon olen nähnyt tuosta kohistavan. Ekoja kertoja törmäsin kirjaan, kun Pinterestissä oli juttuja siitä.

Olen jonkun verran lukenut leffasta arvosteluja. Oliko Ilta-Sanomissa kysytty joltain bondage-harrastajalta tuosta ja hän sanoi, ettei se tuollaista ole oikeasti. Että session jälkeen ollaan helliä toisilleen, eikä vaan lähdetä matkoihinsa.

Ja muutenkin se on sellaista, että suunnitellaan yhdessä mitä tehdään ja alistaminen kuuluu vaan seksileikkiin ei koko elämään. Ja muuten ollaan ihan normaaleita.

Leffa-arvioissa oli, että tuo mies on suurinpiirtein narsisti, joka kontrolloi naista häiriintyneesti, että oikeasti tuollainen parisuhde ei olisi terve.

Jotain pätkiä luin, ettei mies edes aluksi halua harrastaa seksiä naisen kanssa eikä halua parisuhdetta. Ketä kiinnostaa katsoa tuollaista leffaa?

Vai onko se kohu siitä kun siinä on BDSM-seksiä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Katsoin muutaman minuutin ja boorinkia.
https://www.iltalehti.fi/telkku/ohjelmat/fifty-shades-of-grey/135465/tv5/11566993

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu