Vetyauto on hyvä ainoastaan jakelu- ja tuotantoportaalle

Anonyymi

Vetyautoilu on viimeinen yritys pitää käyttövoima suuryritysten kontrollissa. Akkusähkö ei niille kelpaa, koska kuka tahansa voi tuottaa sähköä ja sitä voi ladata melkein missä tahansa.

Kannattaa vähän miettiä kuka tämän vetymölyn takana on; suuryritykset, jotka haluavat kontrolloida sinua ja sinun rahoja, hädissään kun ovat menettämässä polttoainebisneksensä.

5

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vetylampailla on usko sokea. Faktoilla ei ole heidän ajatusmaailmassaan sijaa.

      • Anonyymi

        Vetyputki Suomesta Saksaan vedyllä, joka haihtuu kaikista materiaaleista läpi ja jonka tuotanto on kannattamatonta ja pallolla jossa on huutava tarve saada lisää energiaa! Sitten pitäisi vähiä energiavaroja käyttää siihen että saamme vähemmän energiaa takaisin kuin mitä sen valmistamiseen meni. Sleepy Sleepers lauloi, tai huusi aikoinaan " Onko järkee, vai ei?".


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vetyputki Suomesta Saksaan vedyllä, joka haihtuu kaikista materiaaleista läpi ja jonka tuotanto on kannattamatonta ja pallolla jossa on huutava tarve saada lisää energiaa! Sitten pitäisi vähiä energiavaroja käyttää siihen että saamme vähemmän energiaa takaisin kuin mitä sen valmistamiseen meni. Sleepy Sleepers lauloi, tai huusi aikoinaan " Onko järkee, vai ei?".

        Vetyputki Suomesta Saksaan on eräs typerimmistä ideoista, joita olen koskaan kuullut. Olikohan ehdottaja kuullut sellaisesta ihmeestä kuin sähkön siirtolinjoista?


    • Anonyymi

      Täytyy sanoa, että minä kyllä kadehdin näitä palstan kirjoittajia; ei ole opintoja takana, ei huolta huomisesta, ei oikeaa tietoa mistään, vouhkataan vaan siitä mitä on toisilta saman moisilta kuullut. Ei ole oikeasti koronaa, rokotukset muuttavat DNA:n, ilmastonmuutos on kusetusta, vety, jota ei maapallolla esiinny, on ratkaisu kaikkeen. Hitler oli oikeassa, heikompi aines pitäisi karsia pois, jotta ihmiskunta voisi säilyä.

      • Anonyymi

        Tämä on seurausta siitä, että ei osata enää lähdekritiikin jaloa taitoa. Mennään sitten mutulla ja tunteella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1836
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1282
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      762
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      711
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe