Minult on siis lähtenyt hampaasta paikka ja nyt on jäljellä enää n. puolet hampaasta. Sain ajan lääkärille vasta elokuussa. Eihän tässä muuten mitään mutta olen lähdössä kesällä ulkomaille enkä haluaisi että minulla alkaa siellä hammas särkemään. Pysyyköhän hampaani oireettomana vai pitäisikö yrittää saada aika nopeammin? (siinä täytyisi vähän valehdella että on särkyä vaikkai olekkaan). Pitääkö hammasta erityisesti varoa?
Paikka lohjennut
cat
2450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eihän sitä koskaan tiedä vaikka tulisikin juuri siellä lomalla sitten kipeeksi ja koko loma menisi pilalle, siipä sinuna valehtelisin että kipee on.
Ja jos ei mikään auta niin käy yksityisellä. Kelakorvauksen jälkeen ei luultavasti maksa paljoa. (arvioisin 40-80 € paikkakuntakohtaista tietenkin nuo hinnat.)
Jos odotat elokuulle, hampaastasi on tuskin silloin jäljellä edes sitä puolikasta. Ja juurihoidon tarve yllättää kesken kaiken ulkomailla. Noin iso lohkeama täytyy korjata parin viikon sisällä.