Sanoma Yhtiö pitäisi saada vastuuseen.

Vaikka poliisit vois tutkia yhtiön rahavirran?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

CNN kanssa samaa paskaa😂🤣

Äänestä

Onkohan muita valvovia viranomaisia, jotka voisivat tutkia?

Äänestä
  • Aloittaja on aivan metsässä. Eivät poliisit tutki firmojen tilejä ja kirjanpitoa. Sen tekee verottaja.
    Vasta sen jälkeen, jos verottaja havaitsee firman tileissä lain vastaisuutta asia annetaan poliisin tutkittavaksi.

    Äänestä

Eivät saa ruplia... Nyyh

Äänestä

Pikufasisti heräsi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vaikka poliisit vois tutkia yhtiön rahavirran?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu