Rakastunut omaan itseensä

Sellaista ihmistä, joka on rakastunut omaan itseensä, kutsutaan nimellä "narsisti". Narsisti on vahingollinen hänen lähellään oleville ihmisille. Sellainen on palstan patologinen valehtelija ja ylivertaisuusvinoumasta kärsivä Strong-atheist (Hah_).

Tässä vielä muutama narsistin tunnusmerkki, jotta osaat jatkossa varoa moista paskaläjää: pilaa monien hyvää tahtovien ihmisten illan ja vie ruokahalun.

1. Itsekeskeinen. Hänen tarpeensa ovat kaikkein tärkeimmät.

2. Ei katumusta virheiden tai väärintekojen jälkeen.

3. Epäluotettava, kykenemätön sitoutumaan.

4. Ei piittaa tekojensa seurauksista.

5. Projisoi vikansa muihin. Kova syyttämään, ei koskaan hänen vikansa.

6. Omatunto vajavainen tai olematon.

7. Epäherkkä toisten tarpeille ja tunteille.

8. Huono stressinsietokyky. Herkkä suuttumaan ja raivoamaan.

9. Järkiperäistää helposti. Elää järjellä. Vääntää keskustelun omaksi edukseen toisen kustannuksella. Jos joutuu ansaan, jatkaa puhumista, vaihtaa aihetta tai suuttuu.

10. Valtava tarve kontrolloida tilanteita, keskusteluja ja muita ihmisiä.

11. Kontrolloi keskusteluja. Täytyy sanoa ensimmäinen ja viimeinen sana.

12. Ilmaisee harvoin arvostusta.

13. Suureellinen. Vakuuttunut siitä että hän tietää enemmän kuin muut ja tekee kaiken oikein.

14. Ei kykene näkemään omaa osuuttaan suhteessa toisiin ihmisiin. Puolustautuu nuhdeltaessa. Ei koskaan hänen vikansa.

15. Rikkoo ihmisten sydämet tehdäkseen heistä hänessä riippuvia.

16. Ystävällinen vain jos saa sinulta sen mitä hän tahtoo.

17. Hänen on oltava oikeassa, voitettava ja näytettävä hyvältä.

18. Ilmoittaa, ei keskustele. Kertoo, ei kysy.

19. Jatkuva "Olen OK ja voin hyvin, eikä minun tarvitse kuunnella sinun näkökantojasi tai ajatuksiasi".

20. Kokee olevansa aina väärinymmärretty.

21. Tunnet olosi kurjaksi hänen lähellään. Hän kuluttaa sinua.

11

68

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen kirjoittanut tänään ja viime aikoina nimimerkillä Heh parodiaa tästä palstaa vuosikausia häiriköineestä idiootista, joka kirjoitti aikoinaan nimimerkeillä Heh !, Hehhah, Tarkistuskysymys?, Teologian ilkimystäti, Munuaistutkija, Kampelatutkija, Strong-atheist, Friendly-atheist, jne.

      Hänellä on kymmeniä ja jopa satoja aktiivisia nimimerkkejä (joista viimeisin on Hah_), joilla hän välillä matkii muiden kirjoittajien nimimerkkejä esiintyen ikään kuin olisi he, ja sitten hän kirjoittaa myös anonyyminä: kaikki käy, kun häirikkö trollaa palstalla ja ripuloi sen ajatuksillaan täyteen valheita, asioiden vääristelyä, harhaan johtamista ja tarkoituksellista virheellistä tulkintaa.

      Olen esiintynyt tarkoituksellisesti samanlaisena kuin hän on: patologinen valehtelija, narsisti ja ylivertaisuusvinoutumaa poteva mielisairas hullu, joka on vielä älyltään vajaa ja jotenkin tollo, sillä eihän täysipäinen järkevä aikuinen ihminen käyttäydy tuolla tavalla? Eihän? Ilveksen matsissa tuollaista vedettäisiin turpiin, jos sellainen kohdattaisiin... ;)

    • Anonyymi

      Unohdit vielä sen, että uskoo olevansa jumalan poika 🤣

    • "Sellainen on palstan patologinen valehtelija ja ylivertaisuusvinoumasta kärsivä Strong-atheist (Hah_). "

      Tämä avaus on taas G4G -trollin kiukuttelua siitä kun hän ei saa kaikkea huomiota palstalla eikä hän ole palstan älykkäin kirjoittaja vaan päin vastoin yleinen naurun aihe ripulivajakki. Kuvittelet olevasi biologian, kosmologian ja matematiikan asiantuntija, mutta palstalla kirjoittavat ko. alojen ammattilaiset tai edes jotain niistä tietävät vetävät sinua kölin ali mennen tullen. Itse asiassa palstan ainoa narsisti on tämä ripulivajakki G4G.

      • Anonyymi

        Sinä olet Kampelatutkija nimimerkin kautta sanonut, että G4G on palstan älykkäin kirjoittaja sinun ohellasi.

        Revi siitä. :)


      • Anonyymi kirjoitti:

        Sinä olet Kampelatutkija nimimerkin kautta sanonut, että G4G on palstan älykkäin kirjoittaja sinun ohellasi.

        Revi siitä. :)

        Minä en tunne ketään Kampelanhutkijaa. Taitaa olla melkoinen trolli kun olet niin häneen rakastunut, että uliset tuossa narsismiavauksessa, ettei Kampelanhutkija anna sinulle riittävästi rakkautta ja huomiota 🤣🤣🤣

        Ja mitä ihmettä ketään kiinnostaa, mitä Kampelanhutkija on sanonut jostain G4G:stä? Toisesta palstatrollista? Et kai vain olle G4G, Hessu? Ei saatana 😂


    • Anonyymi

      Avaaja luetteli erinomaisen asiantuntevasti ominaisuutensa, jotka hän toki itse parhaiten itsestään tuntee.

      • Anonyymi

        Ramen.

        Pastasiivilä päähän ja menoksi! :)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ramen.

        Pastasiivilä päähän ja menoksi! :)

        Laakeriseppele korvattiin orjantappurakruunulla vain keisari nousi tuolloin taivaisiin.


    • Anonyymi

      Narsisti on itsetyytyväisyydessään myös multipersoona, joka on jo lääketieteellisen diagnoosin arvoinen suoritus. Tällainen uubalanssi syntyy helpostikin jos area on kitistynyt niin että ystävät lähtevät. Kehitetään niitä lisää omasta persoonasta ja lisätään viihtyvyyttä. Narsut ovat todella kipeitä loukkaantumaan, mutta itse harrastavat loukkaamista omana supervoimana. Dissosiaatio häiriö ja merkittävä persoonallisuuhäiriö. Elämästä puuttuu usko ja luottamus ja korkeampi voima.

    • Anonyymi

      Ihan kuin Jumala!
      Jos et tee sitä ja tätä pääset taivaaseen kiitollisena minulle, jos teet sitä tai tätä joudut kärsimään valinnoistasi ikiaikaisesti kärventyen helvetissä yhä uudestaan.
      😁

    • Anonyymi

      Sanat ovat vain sanoja. Olennaista on niiden takana olevat oppijärjestelmät, joiden mukaan niitä tulkitaan.

    Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      36
      2679
    2. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      2363
    3. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2074
    4. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      39
      1975
    5. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      1738
    6. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      40
      1309
    7. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      51
      1047
    8. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      86
      1005
    9. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      24
      972
    10. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

      Olen tosi iloinen siitä.
      Ikävä
      114
      914
    Aihe