Me Paperissa

Kaikki sairaanhoitjat,palomiehet,poliisit,köyhät,ja muut työläiset sairas ajan karenssilta.
11891
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Niin se vaan on.Urpo

Äänestä
  • Ei käy kyllä kateeks sunkaan ammatin valinta!

    Äänestä

  • jore kirjoitti:

    Ei käy kyllä kateeks sunkaan ammatin valinta!

    Mitä vittua? hyvää jengii duunikavereina ja liksat suht koht kohallaan, ei näilläkään rikastu hömis.Mitäs ite teet? kerro nyt ni nauretaan yhessä.

    Äänestä

  • koneahtaaja kirjoitti:

    Mitä vittua? hyvää jengii duunikavereina ja liksat suht koht kohallaan, ei näilläkään rikastu hömis.Mitäs ite teet? kerro nyt ni nauretaan yhessä.

    Paperintekijä oon eikä mulla mitään ahtaajia vastaan oo.Tärkee hommma ja jonku se pitää tehdä et hommat toimii.Oikeestan on ehkä vähän ylpee teiän hommista.Hyvät liksat ja edut ainakin pohjosessa oon kuullu.Raskas työ??

    Äänestä

Tämä on myös ylempien toimihenkilöiden taivas,
palkkaa 70000-100000 euroa, alaisia ei välttämättä yhtään ja ainoa vastuu on ehtiä palaveriin ajoissa ettei toiset ehdi syömään
kaikkia pullia, kyllä luudalla olisi töitä.
Suhde on 1/3 toimihenkilöitä 2/3 työntekijöitä
normaali olisi 1/5 ja 4/5.

Äänestä
  • paperimies voi olla kateellinen, korkeintaan kaikki muut ovat meille. Älä pilaa hyvää juttua alentumalla itse keteuteen, sillä meidän ei tarvitse!

    Äänestä

Kiitos vielä kerran Paperi-Jumalalle joka pelastaa meidät köyhät maan matoset kadotuksesta!
Saanko suorittaa vaatimattoman uhrilahjani, oi saanko Herrani?

Äänestä

ja kiitos, minuakin matalapalkkaista on vihdoinkin kuuleminen. Valitaan kaikki heidät seuraavassa eduskuntavaaleissa istumaan ja päättämään meidän kaikkien puolesta, he pelastavat meidät köyhyydestä ja kurjuudesta. Vielä kerran herralle kiitos ja ylistys pelastajistamme.

Äänestä
  • Olen nyt valitettavasti lakossa en voi vastata vielä kovin hyvin toiveisiinne.

    Äänestä

  • paperijeesus kirjoitti:

    Olen nyt valitettavasti lakossa en voi vastata vielä kovin hyvin toiveisiinne.

    Minä matalapalkkainen annan sinulle almuni, ettei tarvitse lakkoilla.

    Äänestä

  • Te olette itse valinneet ne selkärangattomat olennot liitojenne johtoon!!Kaikkien muitten liittojen lukuun ottamatta metallia on syvältä.Kenen asioita ne ajaa??Työntekijän??HAH HAH HAA.Tehyt.Pam,Suora,Ym...Ei mitään yhtenäistä toimintaa ja tukea!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelastamme kirjoitti:

Kaikki sairaanhoitjat,palomiehet,poliisit,köyhät,ja muut työläiset sairas ajan karenssilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu