Sähköauton käyttökustanukset nouseet rajusti

Sähkön hintojen nousu on nostanut sähköautojen lataus kustanuksia rajusti Suomessa.Ruotsissa se on nyt kaliimpaa"tankata" sähköautokuin bensa/dieasel autolla ajaminen.ASiasta mistä nyt vaietaan.Mitenköhän on tulevaisuuden sähkönkehitysten hintojen nousu?Samalla sähkön satavuus??
0<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sähkön hintojen nousu on nostanut sähköautojen lataus kustanuksia rajusti Suomessa.Ruotsissa se on nyt kaliimpaa"tankata" sähköautokuin bensa/dieasel autolla ajaminen.ASiasta mistä nyt vaietaan.Mitenköhän on tulevaisuuden sähkönkehitysten hintojen nousu?Samalla sähkön satavuus??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu