MItä luulette, syttyykö sota? Viittaan tällä arvaamattomaan naapuriin Venäjään?
Ajatuksia...
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Voi luoja mikä tonttu olet
L nainen kertoo minulle vastauksia kysymyksiin
Putin on peluri, mut onko hänellä liian paljon hävittävää? Sitä monet hänen asemaan päässeet miettivät mielesään? Vastuuseen joutuminen rikkomuksista voi maksaa lopulta liian kovan hinnan, tuskin haluaa ottaa sellaista riskiä kannettavakseen?
Et sinä minun takia olisi joutunut mitään olla vastuussa muille siitä mitä olet tehnyt minua kohtaan niin minulta sun täytyy pyytää anteeksi eikä valtiolta tai poliisilta vaan minulta pitää pyytää anteeksi ja asia on sillä selvä enkä kanna katkeruutta yhtään
Otahan lääkkeet ja kohta helpottaa.
Mitä helkkaria mies höliset, voit aina tarpeen vaatiessa sanoa vaikka mielessäsi valtiolle ja niille muille että ”anteeksi”, niin ehkä eivät vie vaan toteavat, että asia kunnossa pikkusen vaan valmiustasoja nostettiin ja seliteltiin mitä seliteltiin.
Toivottavasti ei, mutta Venäjästä ei koskaan tiedä🤔
Minä lähden sit muualle
Sota ei syty Venäjän kanssa, sielläkin on viisaita päättäjiä.
Takiainen voisi antaa anteeksi Ludemille.
Jos Ludem ottaa yhteyttä irl sitten voin antaa anteeksi mutta nyt ei riitä että sanoo vain anteeksi vaan ludemin on juteltava minun kanssani irl ja mielellään saunassa niin voin nähdä samalla hänet ilman mitään vaatteita.