Itse jo puolivuosisataa eläneenä miehenä voin todeta, että ei se järvi soutamalla kulu. Sitäpaitsi sellaiset n. 40-50 vuotiaat naiset osaavat jo vaikka mitä temppuja, sekä ovat estottomia sänkyleikeissä.
Parikymppiset kokemattomat lapsukaiset vain makaavat liikkumatta alla täristen pelosta. Eivät osaa mitään, eikä missään nimessä saa kokeilla mitään uutta.
Mutta hyvin hekin nuorille kosseille kelpaavat, koska kossit ovat itsekin yhtä kokemattomia, suurista puheistaan huolimatta.
Lapsukaisistakaan ei ole enää harmia, kun ovat molemmilta jo lentäneet pesästä omillensa. Odottakaahan lapsukaiset, kun tulette tähän ikään, niin elämä vasta alkaa kunnolla ja seksikin on täysin eri tasolla, kuin teidän sähellykset.
Parikymppiset kokemattomat lapsukaiset vain makaavat liikkumatta alla täristen pelosta. Eivät osaa mitään, eikä missään nimessä saa kokeilla mitään uutta.
Mutta hyvin hekin nuorille kosseille kelpaavat, koska kossit ovat itsekin yhtä kokemattomia, suurista puheistaan huolimatta.
Lapsukaisistakaan ei ole enää harmia, kun ovat molemmilta jo lentäneet pesästä omillensa. Odottakaahan lapsukaiset, kun tulette tähän ikään, niin elämä vasta alkaa kunnolla ja seksikin on täysin eri tasolla, kuin teidän sähellykset.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Minna-Martti Menopaussinen täällä näemmä soutelee järven jäällä genitaalihiekat pohjaa raapien.
Siinä on syynsä, että mies suosii nuorempaa naista.
Onhan siihen. 40. Kymppinen nainen nauttii seksistä ja tietää mitä haluaa. Miehet suosii nuoria, kun rimakauhu iskee. Joutuu tekemään töitä pitääkseen kokeneen naisen tyytyväisenä.
Siksi nuoret miehet tykkäävät vähän vanhemmista naisista. Halut osuvat yhteen. Nainen osaa myös neuvoa.
Onko sinulla lukihäiriö? Vai oletko nuori kossi, jolla keskittymisvaikeuksia? Aloittaja on mies ja toteaa sen heti alussa. Siis kirjoituksessasi ei ole mitään järkeä.
Ihan hyvin istuu vastaus siihen kommenttiin johon vastattu. Joku muu tässä ei taida hahmottaa kokonaisuutta vaan pelkästään aloituksen.
Joku pipana on varmaan vähän huonolla tuulella
Tuo vastaushan oli ensimmäinen heti aloituksen perässä. Mitä siis yrität selittää?
Mitä temppuja seksissä pitää osata. Seksi on yksinkertaista. Ensin suudellaan, sitten on suuseksiä ja lopuksi pannaan eri asennoissa. Ainoastaan miehen pitää tietää miten naisen klitorista nuollaan.
Olet katsellut liikaa pornofilmejä. Noh, kyllä sinä ajan kanssa (toivottavasti) opit.
Feministisissä lehdissä ei kuorita banaaneja.
Estyneisyys ei ole ikäsidonnainen asia.
Mutta menopaussi ja rasian kuivuminen tahtovat vähän olla.
Niin kyllähän se lerpahtaa miehellä iän myötä eikä siihen edes nuoret neidot auta.
Varmasti löytyy noitakin. Mulla ottaa hyvin eteen, vaikka muija on 50 hiekkaerämaa. Ei kestä se rasia enää rassausta entiseen malliin.
Kuivuus kertoo lähinnä kumppanin taitamattomuudesta, poikkeuksena toki sairaudet. Pelkkä ikä ei kuivuutta aiheuta ja vanhakin värkki kuulemma kostuu erinomaisen hyvin, kun seura on oikeaa.
Kuivuusvaivaa pystyy hoitamaan. Joillakin se auttaa ja toisilla ei. Osalla naisista ja miehistä halut vähenee iän lisääntyessä.
Ja hyvin monilla sitä vaivaa on jo parikymppisinä ja monilla sitä vaivaa taas ei ikinä tule. Nämä jutut ovat hyvin yksilöllisiä.
Kirjoitit "kuulemma".
Tule sitten kirjoittelemaan, kun oma muijasi on lähempänä kuuttakymppiä.
Totta kai nämä on yksilöllisiä juttuja, mutta kyllä vaan tahtoo niitä liukuvoidepurkkeja ja hormonirasvoja löytyä enemmän vanhemman naisväen varastoista kuin nuoremman.
Jos hormonirasvat ja miehillä viagrat ajaa asiansa niin sittenhän niitä kannattaa käyttää, eikö.
Liukkarin käyttö on kai nykyään ihan tavallista kaikissa ikäryhmissä.
Voivat osata temppuja mutta ovat laiskistuneet ja lihoneet niin ettei paljoa kiinnosta moisten kanssa peittoa heilutella paitsi äärimmäisessä puutteessa.
Koskee yhtälailla miehiä. Kyllä on vatsaa kasvatettu. Siltä näyttää yksi jos toinenkin mies.
Totta. Ja useiden muutaman vuosikymmenen ikäisten miesten apuna on Viagrat sun muut apuvälineet. Vanhenee se mieskin kaikkialta.
Tarviiko sitä enää lisääntyä yli 30-kymppisenä, luonnotonta, kadotin itse kiinnostuksen naisiin tuossa iässä.
Sinulla on asiat sitten erittäin hyvin.
Anonyymi ketju on omaa arvooaan edustava.
Se onko iällä ja seksuaalisuuden älykkyydellä yhteyksiä on vaikea arvioida. Muuttujia on liian paljon eli hormonit, kyvykkyys, tavoitteet yms. En heti alkaisi moittimaan ketään, kaikkihan on hetkestä kiinni.
AV
Samasta syystä, miksi mieheltään ei saa olla kokeneita? Kiusauksia on monia?
En pidä tavasta, jolla vähättelet nuoria. Elämänviisaus vielä puuttuu, vaikka seksitaidot saattaa olla tappiin hiotut
Jaa, taitaa kyllä olla myytti että aikuinen nainen olisi jollain tavalla enemmän sinut seksuaalisuutensa kanssa ja aktiivinen sängyssä. Ei ole tullut vastaan tällaisia tapauksia tässä vuosien aikana. Itsekeskeisiä ja itsestään suuria kuvittelevia on enemmänkin normi nykyään.
Kiitos aloituksen tekstin tekijälle ! Naisia haukutaan jos on ollut useampi suhde.Vaikka ne yksi kerralla olisivat kestäneet vuosia.Miehiä kehutaan jos joka viikko uusi nainen.