Istuin saunan jälkeen nojatuolissa kaljatuoppi kourassa. Radiosta (junttikanavalta!) kuului ties miten vanha Pelle Miljoonan levytys, jonka vasta nyt kuulin eka kertaa. Oma sanoitus Hair-musikaalin hittiin ”Let the sunshine in”. Lanka palaa... Radio oli niin hiljaisella volyymilla, että ensin kuulin sen väärin: ”lanta palaa” 😆. Väänsin äänen vähän isommalle ja totesin: tämähän on ihan h-vetin hyvä, miksei tätä ole ennen soitettu radiossa?
Siitä lähti assosiaatiot laukkaamaan. Miten joskus kymmeniä vuosia sitten lanta ” paloi” ja höyrysi navetan takana. Miten sitten vähän myöhemmin pyssyvaltiolla sain jonkinlaisen terroristin peruskoulutuksen. Miten tavallinen musta tulilanka palaa 1 cm/s ja keltainen eli R-tulilanka 4km/s, jos oikein muistan (?)
Joka tapauksessa rajattomaan kulutuksen kasvuun uskova ideologia näyttää taas lähtevän laukalle, kun korona vähänkin hellittää, mutta se taas on oma juttunsa.
Lanka palaa
0
343
Luetuimmat keskustelut
- 2342007
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2601174- 201005
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125696- 38689
Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤224658Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa201597- 51445
- 38428
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42422