Minkä vuoksi oli kiire rokottaa heikoimpia ihmisiä?

Jos ihmisen vastustuskyky on muutenkin heikentynyt , ei todellakaan pidä mitään koronapiikkejä ottaa.
Ainakin vanhusten hoito ongelmat on ratkaistu kun he kuolevat pois.
Mihin tämä maailma on oikein menossa?
Mihin tasa-arvo ja ihmisoikeudet katosivat?
Oikeus hyvään loppu elämään?
0<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos ihmisen vastustuskyky on muutenkin heikentynyt , ei todellakaan pidä mitään koronapiikkejä ottaa.
Ainakin vanhusten hoito ongelmat on ratkaistu kun he kuolevat pois.
Mihin tämä maailma on oikein menossa?
Mihin tasa-arvo ja ihmisoikeudet katosivat?
Oikeus hyvään loppu elämään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu