F-35:n käyttötunnit tulevat tutuksi kohta?

Venäjä järrjestää niille paljon kuvattavaa. :)
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kalkkuna on niin hidas ettei se pääse Venäjän koneita kuvaamaan

Äänestä
  • Älä muuta sano, mutta odota kun Suomi hävittäjä valmistuu, niin menee niskat nyrjäyttävällä nopeudella ohitse, sillä päätä pitää kääntää niin nopeasti seuratessa Suomi hävittäjää, että niskat siinä menevät nurin keltä vaan.

    Äänestä

Juuri Ylen uutisissa. Yhdysvaltojen armeijan mukaan F35 on kuin kaivoon kaataisi rahaa. Yhdysvalloissa ei ole myöskään noteerattu mitenkään Suomen hävittäjä kauppoja.

Äänestä

"Kalkkuna on niin hidas ettei se pääse Venäjän koneita kuvaamaan"

Gripen on hitaampi joten se olisi ollut valokuvaushommissakin huonompi. Hyvä että Tiltunen otti tämänkin aspektin framille.

1Äänestä

Suomen pikkumies(pää yltää Putinin olkapäähän) kihisee kiukusta kun häneltä vietiin syömähammas kun hallitus valitsi Yhdysvaltalaisen koneen, ei pysty arvostelemaan päätöstä mitenkään.

Äänestä

Miksi suomalaiset olisivat kiinnostuneita kun venäläiset kuvaavat omaa maataan mutta eivät uskalla näyttää kuvia omille kansalaisilleen?

Lennelköön vaikka maailman tappiin kameran kanssa mutta ongelma on että venäläiset moottorit kestää vain 3000 tuntia.

No eihän se haittaa kun SU-57 saa "kohta" uuden moottorin, edellinen kesti reilu 30 minuuttia ja huima tarkoitus olisi 5-kertaistaa moottorin käyttöikä.

Että kyllä Moskovasta kajahtaa...hirveä parkuminen!

🙃🙃🙃

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Venäjä järrjestää niille paljon kuvattavaa. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu