Älkää uskoko Pietarin trolleja jotka levittävät valeuutisia rokotteiden muka vaarallisuudesta. Heidän työnsä on valunut jo aikapäiviä sitten hukkaan koska lähes kaikki Suomessa ovat rokotteen ottaneet eivätkä trollien maalailemat uhkakuvat ole toteutuneet.
Venäjällä valeuutistrollien myyräntyö on aiheuttanut sen että kansa ei uskalla ottaa rokotetta ja koronakuolemat ovatkin Venäjällä huippulukemissa. Maa on katastrofin partaalla omien valeuutistensa vuoksi.
Venäjällä valeuutistrollien myyräntyö on aiheuttanut sen että kansa ei uskalla ottaa rokotetta ja koronakuolemat ovatkin Venäjällä huippulukemissa. Maa on katastrofin partaalla omien valeuutistensa vuoksi.
Vastaukset 127
Vanhimmat
Silti korona luvut vain kasvavat ?🤦🤦🤦
Syyhän on tiedossa ja se on se, että ihmiset liikkuvat siellä täällä ja elävät "normaalisti" rokotteen ottamisen jälkeen. Rokote kun suojaa lähinnä vakavalta tautimuodolta. Rokotettukin voi saada tartunnan vaikka rokote vähentää toki sen mahdollisuutta.
Rokottamattomat eivät ole muuttaneet mitään toiminnassaan mutta rokotetut ovat. Rokottamattomat käyttää maskia pesee kätensä ja pitää turvavälejä. Rokotetut luottaa siihen ihmeaineeseensa ja natsipassiin. Tämän takia tauti riehaantui juuri silloin kun natsipassi otettiin käyttöön.
Huimasti tehokkaampia levittäjiä ovat natsipassiin luottavat kuin rokottamattomat.
Minä en tiedä mistä Ano Turtiainen (ehkä hän) keksi tuon nimityksen mutta se kuvaa sitä pakkoa jolla asiaa ajetaan. Nimittäin diktatuurit (kommunismi, natsismi eräs vihepunikkien tykkäämä uskonto) käyttää aina pakkoa eikä ne tunne käsitettä vapaaehtoisuus.
Tämä anohan on hullu
Sinulla on mielenkiintoinen näkökulma asiaan, sillä ainakin omasta puolesta asiaa seuranneena se tuntuu olevan lähinnä rokotevastaiset jotka vastustavat myös esim. maskien käyttöä väittäen niitä "räkärievuiksi" tai väittäen että turvavälien pitäminen tai käsien peseminen on jotenkin ihmisoikeuksien vastaista.
On myös tutkittu ja selvitetty, että aktiivisimmat rokotevastustajat ja dis-informaation levittäjät voivat hyötyä itse taloudellisesti salaliittojen levittämisestä. Dis-informaatiota levitettään takuulla mielellään, jos se on taloudellisesti kannattavaa ja pankkitili sellaisen myötä kasvaa.
Tämä tutkimus lienee tehty sun peräkammarissa.
Pietarin trollit on satua.
Eipä taida olla.
Naton tutkimuksen mukaan täyttä satua joten ei kannata uskoa kaikkea mitä lööpeistä lukee?🤔🤨🙄
Taitaa.
Tuolta löytyy linkki tutkimukseen
https://www.suomenuutiset.fi/sotilasliitto-nato-ja-hallitus-etsivat-yhdessa-hallitusta-kritisoineita-kansalaisten-viesteja-tekoalyn-avulla-hyokkaykseksi-tulkittu-muun-muassa-hallintotavan-julkinen-arvosteleminen/
Eivät ole, mutta kyse on pikemminkin Donetskin trolleista, sillä eihän MV ole satua, vaikka sen sisällöt aina ovatkin.
Samaisessa tutkimuksessa mainitaan että Suomesta ei löydy venäjän trolleja keskusteluista?😅😂🤣👍
”Trollitehtailu” on myös informaatiosodankäyntiä. Takuulla on tahoja jotka pyrkivät vaikuttamaan erilaisten kirjoitusten avulla. Vaikka sinä et usko, niin ei se sitä tarkoita sitä, etteikö sellaista ole.
Trollaus on pyrkimystä vaikuttaa kansalaisten mielipiteisiin ja toimintaan. Trolli tai trollaus viittaa menettelyyn, jossa keskustelupalstoja ja sosiaalisen median kanavia käytetään eri tavoin hyödyksi pyrkimyksenä vaikuttaa mielipiteisiin (esim. osana informaatiosodankäynnin psykologista operaatiota).
Varmasti on ulkomaisia tahoja jotka harjoittavat tällaista ja pyrkivät vaikuttamaan mielipiteisiin.
Täyttä propaganda jolla koitetaan vaijentaa päättäjien arvostelu?🤦🤦🤦
Ropakantaa, ropakantaa. Ulkomailta käsin halutaan vaikuttaa naiiveihin ja helposti huijattaviin suomalaisiin suoltamalla kaikenlaista propagandaa.
Kaikkeen pitää suhtautua terveellä kriittisyydellä. Ei todellakaan pidä uskoa kaikkea sitä, mitä kuulee tai lukee ja kannattaa uskoa korkeintaan vain puolet siitä, mitä näkee.
Palstalla linkitetään päivittäin MV-sontaan. Sen omistaja ja päätoimittaja asuu Donetskissa ja on anonut Venäjän kansalaisuutta. Kyseinen valhemedia julkaisee pelkästään itänaapurin etuja ajavaa disinformaatiota.
https://www.verkkouutiset.fi/janus-putkonen-ilmoittaa-hakevansa-venajan-kansalaisuutta/
Miksi thl torjuu rokotteenottaneen rokotetettu-statuksen 21pv rokottautumisesta, ellei siksi koska tuolloin tulee kuolemia ja haittoja joita ei haluta julkisiin tilastoihin.
Tosiasioista ollaan tietoisia.
Onko tuo ok? Vuonna 2021 on.
Salaliitto!
Tuleeko nato ovelle jos kerron että pääministeri pitää rokotettuja aivottomina lampaina
https://www.sannamarin.net/blogi/2010/08/10/34342/?page2
Venäjällä on hullumpi touhu mitä tulee rokotuksiin. Siellä natsipassia tuputetaan paljon brutaaleimmin keinoin kuin meillä.
Siksi, että rokote muodostaa immuniteettia elimistöön. Ei se salamana synny vaan on tehokas vasta noin 4 viikon kuluttua rokotteen ottamisesta.
Tuliko yllätyksenä, että ei saman tien piikiltä päässytkään ryyppäämään, ryyppäämään...
Tämä+rokotehan+tehtiin+Alfa-varianttia+varten+ja+siihen+sen+tehokkuus+oli+yli+90+%.+Ja+tauti+saatiin+sillä+hyvin+vähenemään.+Seuraavana+tuli+Delta-varianttia+ja+rokotteen+teho+ei+ollut+enää+yhtä+hyvä+vaan+noin+70+prosenttia.+Omikronia+vastaan+teho+riittää+vielä+estämään+vakavan+tautimuodon.
Missään+vaiheessa+ei+sen+ole+luvattukaan+sen+toimivan+100-prosenttisesti+estämään+ja+lopettamaan+koronaa+vaan+vain+pitämään+sairaalahoidon+jotakuinkin+saatavissa+muillekin+sairaille+kuin+koronapotilaille.
Rokote+vaatii+tehosterokotuksen+viimeistään+3kk;n+kuluttua+ensimmäisestä.+Siitä+3+kuukauden+kuluttua+teho+alkaa+vähentyä,+mutta+suojaa+kuitenkin+ueimpia++vakavalta+ja+mahodlisesti+kuolemaan+johtavalta+taudilta.
Uuteen+omikron-varianttiin+sen+teho+on+vähäisempi,+mutta+estää+edelleen+vakavia+tautimuotoja.+Kolmas+rokote+on+kuitenkin+tarpeen+jossain+vaiheessa.
Omikron+näyttäisi+tarttuvan+myös+rokotetuista.
Mutta+koska+meillä+sairaalaan+ja+tehohoitoon+ja+kuolemaan+vie+juurikin+tämä+Deltavirus+vielä+kuukausia,+rokote+kannattaa+ottaa,+vaikka+uskoisikin+Omikronin+lievempään+tautiin.
Ja+sen+lievyydestäkään+ei+vielä+tiedetä,+koska+Afrikassa+on+ihmiset+(nuoria+ovat)+käyneet+läpi+jo+monta++virustartuntaa+ja+heillä+voi+yleisen+malariankin+takia+olla+parempi+vastustuskyky+omikronillekin.
Pojalle tullut mitään koronasta onkohan tätä tautia nyt liioiteltu ainahan tauteihin kuolee vanhuksia ja heikompikuntoisia joka vuosi?🤔🤨🙄
Ennemmin syyttäisin saamatonta hallitusta kun antaa koronapassin omaavien vapaasti levittää tautia?🤦🤦🤦
Lapset alkoivat sairastua koronaan noin 2-3 viikkoa lasten rokotusten alkamisesta kyllä se pistää hieman miettimään että johtuuko se kenties juuri rokotteista?🤔🤨🙄🤦
Miten rokottamattomien lasten korona johtuu rokotteista?
Sitä mietin itse. Alakouluikästen keskuudessa leviää nyt ja heitä ei ole rokotettu laisinkaan.
Luomu korona ei lapsiin tartu Jos vanhemmat ottaa rokotteen niin tartuttavat lapsiinsa teollisuus koronan. Siis tuon rokotteella aikaansaadun geenimanipuloidun hirviön.
Saduille on omat keskustelupalstat.
Twitter jopa estää tuollaisen väitteen esittämisen.
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/ionmittler/twitter-kohtelee-valeuutisena-vaitetta-etta-rokotettu-voi-levittaa-koronaa/
Satua on se, että rokote aiheuttaa koronan tai jonkun koronamuunnoksen. Se on taas täysi fakta että myös rokotettu voi saada tartunnan ja tartuttaa muita. Missään kohtaa ei edes ole väitetty että rokote toimisi täydellisesti. Rokotteesta huolimatta on siis mahdollisuus saada tartunta.
"Rokotteessa ei ole koronatautia aiheuttavaa SARS-CoV-2 -virusta eikä edes sen osasia. Sen sijaan rokote sisältää lähetti-RNA:ta, joka sisältää elimistölle ohjeet koronaviruksen pintaproteiinin eli niin kutsutun piikkiproteiinin valmistamiseen. "
"joka sisältää elimistölle ohjeet" fiksu elimistö osaa kyllä puutteelisillakin ohjeilla rakentaa viiruksen kokonaan valmiiksi. tähän ei tietenkään kaikkien elimistö kykene.
Sattumaa se on.
Meidän nuori oli saanut toisen piikin viikolla, viikonloppuna oli opiskelijapippalot ja sieltä tuli sitten korona.
Lievänä piti sen. Hyvä niin.
Siellä Venäjällä omat trollinne ovat pelotelleet venäläiset rokotevastaisiksi joten tarinasi on valhetta.
"fiksu elimistö osaa kyllä puutteelisillakin ohjeilla rakentaa viiruksen kokonaan valmiiksi. tähän ei tietenkään kaikkien elimistö kykene."
Tämän vitsin kirjoittaja on oikea mallipuupää.
"fiksu elimistö osaa kyllä puutteelisillakin ohjeilla rakentaa viiruksen kokonaan valmiiksi. tähän ei tietenkään kaikkien elimistö kykene."
Tähän ei valitettavasti kenenkään ihmisen tai muun maalla asuvan eläinlajin elimistö kykene.
Lisääkö luottamusta rokotteen turvallisuuteen se, että haittavaikutusten tilastointi keskeytetään?
Jos dataa ja tietoa on tarpeeksi, niin sitten on. Takuulla tulee lisättyä sellaiset uudet haitat joita ei vielä ole raportoitu.
Dataa ja todellista tietoa pimitetään kansalta ettei aiheutettaisi paniikkia kaikki sen ymmärtää mutta tappaako hallitus tahallaan ihmisiä antaessaan taudin vapaasti levitä koronapasseilla ym.?🤔🤨🙄🤦
"Jos ministeritasolla nähdään täysin välttämättömäksi lisätä painostusta kolmannen Pfizer-rokotteen ottamiseen Suomessa, pitäisi sieltä päin näkyä vähintään saman verran painostusta Yhdysvaltain elintarvike- ja lääkeviraston (FDA) suuntaan kaikkien Pfizerin koronarokotetesteihin liittyvien asiakirjojen julkistamiseksi muutamassa kuukaudessa."
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/marjattahalkilahtiblogituusisuomifi/kysymyksia-ministereille/
Miksi ihmeessä ei ole vieläkään pakollista rokotusta?
polioonkin oli pakolliset sokeripala rokotukset, suurin osa rokottamattomista ei ole rokotusta ottanut ihan pelkästään sen takia ettei ole kiinnostanut tai "tarvetta", eli samalla lailla kuin et influesnssa rokotustakaan ei ota kuin jotkut, mutta kun tulisi pakollinen niin kukaan ei valittaisi ja kaikki hakisi sen
Koska kyseessä on kokeellinen rokote jonka todellisia vaikutuksia ei vielä tiedetä niin aika vaikeeta se on?🤔🤨🙄
Kaalissoppa Hjuva Putin hjuvempi.
Pietarin trolleille tiedoksi että työnantajanne Putin on myös rokotettu jo keväällä 2021, ilmeisesti rokotevastaiset valeuutisvyörytyksenne eivät tepsineet valtiojohtoon 🤣
Kyllä tiedemiehet teki kuukausia töitä ja varmisti sen että putinin elimistö on sellainen etä se hyötyy rokotteesta. Kunpa jokainen testattaisiin yhtä tarkasti ennen rokotusta.
Tuskinpa putinia oli edes kotimaisella käärmeöljy-sputnikilla rokotettu vaan olivat hankkineet nomenklatuuralle kunnon länsimaiset oikeasti toimivat aineet. KGB porukka ei välitä jos muutama satatuhatta venäläistä menehtyy.
"maamme kansalaisten on nyt osoitettava vastuullisuutta ja käytävä rokotuksessa, sanoi presidenttin Vladimir Putinin tiedottaja Dmitri Peskov."
Mahtaa venakkoja harmittaa, kun heidän levittämänsä rokotevastaiset valheet ovatkin uponneet parhaiten venäläisiin, jotka eivät nyt halua rokotetta. Suomalaiset ovat onneksi sen verran fiksuja että näkevät trollauksen lävitse -tai siis suurin osa on. Sitten on se marginaalinen pelleporukka näitä jälkijättöisiä tynnyrissä kasvaneita luusereita, joilla ei ole edes alkeellista yleissisivistystä eikä mitään medialukutaitoa ja joille jokainen netin pimeimmiltä kujilta kaivettu feikki on aina Totuus.
En ota kokeellista lääkeinjektiota. Sen pakottaminen on rikos ihmisoikeuksia kohtaan. Samoin valvontapassi.
Eihän se neulan katsominen kivaa ole, kun verinäytettä otetaan. Onneksi rokotus piikki ei tunnu yhtään, on niin ohut ja terävä.
Minäkin nuorena katselin muualle, kun labrassa verta otettiin. Vähän huippasi.
On olemassa puudutuslaastareita, jonka voi laittaa pistoskohtaan ennen kun tökätään.
Sellaisia saa apteekista. Lapset ovat tykänneet niistä.
Höpö höpö mitä järkeä on rokottaa lapsia jos rokote saattaa olla vaarallisempi kuin itse tauti?🤦🤦🤦
Ei mitään järkeä ja siksi rokotetta tarjotaankin myös lapsille. Jos rokote olisi vaarallisempi kuin tauti ei sitä lapsille saisi hankittua edes rahalla
Tauti ei ollut lapsille vaarallinen ainoa peruste oli ettei korona leviäisi ja sekin suli jo pois kun rokotetutkin levittävät tautia uskokaa jo rokote ei ratkaise tätä tilannetta vaan taudin eristäminen?🤦🤦🤦
Me emme tiedä kuinka vaarallinen rokote on lapsille varsinkin kun rokote haittoja pimitetään kansalta?🤦🤦🤦
I'm not taking it.
https://vaersanalysis.info/wp-content/uploads/2021/12/image17.png
Todisteita kerätään.
https://nurembergtrials.net/
Mitään tekemistä ei Venäjällä ole terveen järjen kanssa.
No se voi olla totta?🤣😂😅
Edes viranomaiset eivät enää salaile sitä, että rokotteita pitää ottaa säilyttääkseen oikeutensa, eikä terveyden takia. (Irlanti)
Tyhmimmät herää ehkä sitten kun vaaditaan luopumaan omaisuudestaan, säilyttääkseen oikeutensa käydä kaupassa ym.
Mitäs oikeuksia ne on, jotka pitää lunastaa luopumalla oman kehonsa itsemääräämisoikeudesta?
Huoran ja orjan oikeuksia ne sellaiset on.
Kuulepas ketjun aloittaja pikku tyttö siellä
Me emme valista me ohjeistamme ja haluamme auttaa teitä suomalaisia kusipäitä ymmärtämään asia. Rokotteet eivät toimi ja toimii ainoastaan -heh- koronan useiden eri varianttien leviämisväylinä. Rokote on haitallinen ja kääntyy ottajaansa vastaan. Pelkkä kaupallinen intressi. Tämä on vain todellisuutta ja tämän todellisuuden kanssa teidän on opittava elämään
русский друг
Täyttä totta!! Harasoi🤣
Tauti leviää rokotetuissa yhtä lailla kuin rokottamattomissa rajat kiinni äkkijarrutus.
Kaikki 2viikkoa karanteeniin, suojapuvut pakolliseksi työntekijöille.
https://twitter.com/valtakunta1/status/1469593544281268224?s=20
Rokotetta ei ole vielä päivitetty menee kolanneb rokotteen läpi
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/06f3d443-8086-4627-98bd-d90e516d3527
https://twitter.com/lasleh/status/1469966958460387335?s=20
En voi mennä piikille koska jäädyn, tuntuu kuin valtio haluaa raiskata minut?
Pelolla hallitaan ihmisiä vain typerykset luopuvat ihmisoikeuksistaan kun keinoja kyllä on tukahduttaa tauti jos vain halutaan rokote ei sitä tee?🤦🤦🤦
Tarviiko meidänkin mennä?
Tv: demarihoitsu
Pöh!
Meikätyttö se bilettää silloin kun haluaa!
Get over it!
Tv: M. Sarin [nimi muutettu]
Meillä boomereilla niin väliä oo mutta jättäisivät lapset rauhaan?😡🤬🤬
"Trollaus on pyrkimystä vaikuttaa kansalaisten mielipiteisiin ja toimintaan."
Ei voi olla.
Tuohan on median tehtävä.
>>Tilasin 3. tehosterokotteen💉💉💉ajan juuri👍😁👌👏>>
Suosittelen testamenttia.
Testamentti+on+hyvä+ettei+valtio+vie+yksinäisiltä+iäkkäiltä,+eipä+ne+niille+erikseen+ole+rokotusaikojen+kutsua+lähettänyt+mutta+ongelma+on+se+että+ihmiset+joutunut+hidastamaan+että+iäkkäät+saa+tehoste+rokotuksen.+Mutta+hallitus+on+kansanmurhan+puolella+varsinkin+pääministeri+kovin+kiihdyttämään+että+ihmiset+kuolisi+jotka+eri+mieltä+kuin+hän.+
80%+on+asettamista+eriarvoiseen+asemaan+kun+2rokotusta+saanut+ja+mahdollisuus+saada+niin+suojat+katosi+myös+koululaisiltä+vaikka+alle+12+vuotiailla+ei+ollut+yhtään.
https://twitter.com/valtakunta1/status/1470794776207405056?s=20
Katsot+kuinka+nopiata+kasvanut
https://twitter.com/YleAstudio/status/1470438460414693378?s=20
Missä viipyy FIMEAN rokotehaitta tiedot ? on jo kaksi viikkoa myöhässä ,herättää epä luuloa jos ei enään kerrota haitoista ! kaikilla oikeus tietää !
"Koronarokotteiden yleisiä tunnettuja haittavaikutuksia ovat kuume, vilunväristykset, päänsärky, väsymys, lihas- ja nivelkivut, suurentuneet ja kipeät imusolmukkeet, allergiset reaktiot, pahoinvointi, oksentelu, ripuli ja rokotuskohdan reaktiot. Näistä ei ole välttämätöntä tehdä haittavaikutusilmoitusta.
Haittavaikutusilmoitusten avulla pyritään havaitsemaan uusia ja odottamattomia haittoja. Ilmoitusten avulla ei kartoiteta haittojen yleisyyttä, jota voidaan selvittää tutkimuksilla ja terveydenhuollon rekistereistä."
"Haittavaikutusilmoitusten avulla pyritään havaitsemaan uusia ja odottamattomia haittoja. Ilmoitusten avulla ei kartoiteta haittojen yleisyyttä,"
uusia ja odottamattomia haittoja ei ole ilmennyt enää sitä samaa vanhaa että osa kuolee rokotuksiin tai joutuu teholle.
fimea
Se on sääli että fimea vääristelee tilastojaan se vain vahvistaa rokotevastaisuutta korona rokotteen osalta?🤔🤨🙄
"Suomessa on annettu yli 8 miljoonaa koronarokoteannosta"
määrään nähden vaikka 100 000 kuolisi niin kyllä rokotettujen määrään nähden niitä tapahtuu erittäin harvoin
Kun valehdellaan ja vääristellään niin ei voi luottaa rokotettuja merkataan rokottamattomiksi ja koronaan kuolleiksi vaikka eivät ole samoin selkeästi rokotteeseen kuolleita vääristellään muuksi niin eihän tässä voi enää luottaa ainoastaan rehellinen tilastointi tekisi päätöksen helpoksi puolesta tai vastaan?🤔🤨🙄
Muistakaa että lopuksi olemme kaikki samassa veneessä. Niin rokotetut kuin rokottamattomat.
Silloin kaikki tottelevat vallanpitäjää kun vaihtoehtona on vankila tai kuolema.
Menen ennemmin vankilaan tai kuolen kun otan kokeellisen rokotteen miksi kansalle ei jaeta halpaa ivermektiiniä joka toimii koronaan?🤦🤦🤦
Totta kai lasten koronatartunnat lisääntyvät kun vanhemmat 2× rokotetut menevät pää kolmantena jalkana ilman mitään suojausta.Luotetaan tuohon piikin tehoon jota ei ole.Levitetään tautia ja syyllistetään rokottamattomia jotka ovat ainoita täysin terveitä.Alle 12 vuotiaiden rokotuksien aloittamisen jälkeen lyödään vielä koronatartunta ennätykset triplasti.
Sivuuttakaa+nämä+"pietarin+trolleja"+olkiukkonaan+käyttävät+covid-uskovaiset+ymmärtäväisellä+hymyllä+ja+olankohautuksella.+Heillä+ei+ole+meille+yhtään+mitään+annettavaa,+tulehduttavat+vain+ilmapiiriä+jatkuvilla+aggressiivisilla+kiukunpurkauksillaan+ja+trollauksella.
Venäjällä+kahden+vuoden+aikana+taudin+levinneisyys+on+n.+7%+luokkaa+ja+kuolleisuusaste+alle+3%.+Että+ihan+"katastrofin+partaalla"?+Emmeköhän+voi+yksimielisesti+todeta,+että+kyse+on+covid-uskontoon+kuuluvasta+disinformaation+levittämisestä.
Eiköhän+yhdytä+yhteishuutonauruun+xD
Niinpä niin ja korona vain leviää vapaasti Suomessa ja te itkette jotain rokotetta joka ei edes estä taudin leviämistä saati kuolemia?🤦🤦🤦
"Te itkette"? Mitähän sulla on meneillään? Yli 2 promillea jo?
Sitähän "me" olemme sanoneetkin, että rokote ei estä jatkotartuntoja ja antaa suht heikon suojan tautia vastaan. Toki sillä on kuolemiakin kyetty estämään, ainakin teoreettisilla tilastolaskelmilla. Eiköhän naureta vartti sun höpötyksillesi xD
"Kansa' uskaltaa ottaa rokotukset, "persukansa" ei.
Pitää muistaa että suuri joukko ei voi ottaa rokotetta sairauksiensa takia joten tapetaanko heidät tahallaan noudattamalla marinin esimerkkiä?🤦🤦🤦
Sinäkö otat vastuun siitä, jos saan kokeellisesta pistoksesta mahdollisesti pahojakin haittavaikutuksia? Tulet sitten hoitamaankin minua, jos vointini menee niin huonoksi, että en kykene enää itsestäni huolta pitämään.
Sepä se kukaan ei kanna vastuuta rokote haitoista kuulemma lääkärit vielä haukkuvat luulosairaiksi jos menet valittamaan vaivojasi mihin tämä maa on vajonnut?🤦🤦🤦
Edelleen rokote saattaa olla vaarallisempi kuin itse korona lapsille?🤦🤦🤦
Saataa olla myös aikuisille mikäli rokote aiheuttaa viiveellä rokotetuille mielisairauksia.
Tuollaista rokotettua mielisairasta ei pysäytä kuin luoti kun se tulee piikkeineen kohti.
väkivalta on aina se ihan viimeinen vaihtoehto jota pitäisi välttää loppuun asti?🤦🤦🤦
Mutta en ihmettele jos jonkun vanhemman hiat palaa lopullisesti jos hänen lapselleen tulee jotain vakavia haittoja rokotteesta?🤔🤨🙄
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008370902.html+
13+%+ei+ole+ottanut+vielä+ensimmäistä+annosta.+Monet+näistä+ovat+vain+laiskoja+tai+eivät+usko+sairastuvansa+vakavasti.+
4+%+on+rokotevastaisia+ja+2+%+uskoo+salaliittoteorioihin.
No+huomenna+ne+voi+julkaista+tilaston+joka+kertoo+että+190%+suomalaisista+on+rokotteen+ottannut+ja+sen+lisäksi+viellä+6000%+aikoo+ottaa.
Ei+julkaistuihin+lukuihin+voi+enää+luottaa.
Juu ei meillä ole mitään puolueetonta mediaa saati tilastoja ja se on todella surullista mihin tämä maa on vajonnut?🤦🤦🤦
Suomessa+n.+98-99%+on+sairastanut+taudin+lievänä+tai+kohtalaisena+ennen+rokotuksia.+Vakavia+tapauksia+oli+eri+mittausaikoina+alimmillaan+0,008%+ja+korkeimmillaan+0,04%.+Kuvittele,+ihan+ilman+rokotuksia+xD+Kyllähän+tällainen+sinuakin,+covid-uskovaista,+harmittaa.+Mitenpä+purat+kiukkusi+tästä?+Jotain+uutta+öyhötystä+tarjolla+vanhan+mölinän+sijaan?
mNRA-piikki on kaikille vaarallinen.
Olkapääkivusta 1900€ ???
Tunge sinä vaikka viisitoista piikkiä paskaiseen peräreikääsi. Meitä muita et voi siihen lain mukaan pakottaa.
Rauhoittaisiko koronarokotefanaatikkoja, jos koronarokottamattomat piikin ottamisen sijaan alkaisivat piikittää pfizeria koronarokotefaneihin?
Näin on
Kääntyy toiselle kyljelle ettei uneksu pahoja unia
https://www.hs.fi/kaupunki/helsinki/art-2000008471924.html
Julie Ponesse laittaa sanoiksi minunkin ajtukseni tästä tilanteesta: https://thevaultproject.org/professor-of-ethics-challenges-covid-narrative-and-tells-others-not-to-give-up-their-rights/
Todella hyviä fraaseja, joita voi lainata. Tässä toinen hyvä puhe häneltä: https://www.youtube.com/watch?v=mIGJk7DXU0w
Ainoa oikea toimenpide olisi laittaa kaikki koronapassin lunastaneet 1kk karanteeniin kotiin ulkonaliikkumiskiellolla. Väitän että koronatartunnat lähtisivät tämän jälkeen jyrkkään laskuun.Työssä käyvät tietysti ilman palkkaa kun ovat sen toimimattoman rokotteen ahneuksissaan ottaneet,kun kuulemma ilmaiseksi saivat.
Luontainen immuniteetti on ainut toimiva vaihtoehto. Ja suurin osa sairastaa taudin lievänä!
Virheitä tehdään jatkuvasti ja suuntaa ei muuteta, vaikka tulos ei vakuuta:
- muuntokykyistä flunssavirusta vastaan rokotetaan vuotavilla rokotteilla -> ei tarvinne olla kovinkaan älykäs tajutakseen, mitä virus tekee - kehittää seuraavan variantin
- rokotetaan kaikki, kun olisi rokotettava vain riskiryhmäläiset - >tarjotaan erinomaiset apajat virukselle ja heikennetään normaali-immuniteetin omaavien ihmisten luontaista suojaa
- rokote yleensäkin pitäisi ottaa ennakkoon, ei vasta sitten kun tautia on jo liikkeellä
- rokote tulisi tutkia huolella ennen ihmisiin testaamista
- taudista ei tiedetä riittävästi, oletetaan sitäkin enemmän
- jos on hoito ja lääkkeet, miksi piikittää kaikki?
Ja vielä koristeena katastrofikakun päällä: täysin uudenlainen rokote, jonka seurauksista ei ole vakuuttavia, pitkäaikaistutkimuksia.
Mitään tällaista ei ole aiemmin kokeiltu. Haluatko osallistua kokeeseen?
Juuri näin.Ja tulevista rokotteen haitoista ei tiedetä vielä mitään.
Näyttää vahvasti siltä, että kaikkien rokottaminen on päätetty jo aikaa sitten.
Nyt luodaan mielikuvaa pahenevasta tilanteesta, jotta voidaan mennä äärimmäisiin keinoihin rokotuksen pakottamiseksi.
Tartuntoja on päivä päivältä enemmän mutta ketään ei tunnu kiinnostavan ovatko nämä ihmiset sairaita.
Itse en tiedä yhtään koronaan kuollutta.
Tiedän yhden joka sairastui.
Ei nyt ole mitään pandemiaa,millään kriteereillä mitattuna.
Onko ihan pakko?
Pietarilla ei ole mitään tekemistä oman ajattelun kanssa. Itseasiassa Venäjällä on hullummat rokotetouhut kuin Suomessa.
Niinhän nämä aloittajan kaltaiset tekevät.
Siis näkee noita itäisen naapurin ihmisiä joka paikassa.
Lasten koronatartunnat alkoivat juuri silloin kun alkoi näyttää mahdolliselta rokottaa lapsia.
Mediassa tartuntaluvuilla haetaan yleistä hyväksyntää lasten rokotuksille.
> Älkää uskoko Pietarin trolleja jotka levittävät valeuutisia rokotteiden muka vaarallisuudesta.
Erikoinen salaliittoteoria sinulla. Saat varmaan hyvän olon itsellesi tuosta.
> Rokotukselle mars!
Maksatko sinä korvaukset, jos kuolen tai sairastun rokotteen jälkeen? Jos et, olisi ehkä paras olla hiljaa.
Miksi minä tottelisin punikkeja joiden aate on vaikuttanut sadan miljoonan ihmisen kuoleman?
Punikit tätä rokotetta eniten ajavat.
Ikinä en tule luottamaan punikkeihin enkä ottamaan heiltä ohjeita.
GMO geeniterapia lääkepiikki on vapaaehtoinen.
ANOA EI VOI HILJENTÄÄ, KOSKA ANO EI VALEHTELE. Onko vaikea ymmärtää. Sanna myy muunneltua totuutta. GMO lääkekoepiikki, ja transhumanismi passi !
Ainoa konsti joka toimii on pakollinen rokotus, passit yms ei saa niitä vajaata miljoonaa ihmistä hakemaan rokotetta, tai ainakin rokotepassi vaatimus kaikkiin kauppoihin ruoka kaupoista alkaen
Herää jo pahvi.
Eiks mee jo jakeluun: en ole ottamassa.
Mikä on seuraava siirtosi, saatana?
Mutta kun Putin ja Peskovkin vaativat että rokote on otettava niin miksi pullikoit työnantajaasi vastaan?
Tietääkö kukaan ketään järkevää joka ei olisi jo ottanut koronarokotteita?
"Ime munaa"!!!
Miten+on+mahdollista+että+esim.+jossain+NHL+joukkueessa+kaikki+30+täysin+rokotettua+sairastuu+koronaan.Pelaajat+on+hyväkuntoisia+nuoria+miehiä+ja+kestävät+kyllä+sen+mutta+miten+käy+esim.+vanhainkodissa.Rokotteen+teho+täysin+0,000%+tai+saattaa+olla+jopa+miinusmerkkinen.