Miesten tukisukkahousut

Anonyymi

Onko kellään tietoa mistä voisi ostaa miehille valmistettuja tukisukkahousuja ?

13

1339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Netistä tilaamala. Naisten mallit käy samalla lailla, kunhan et osta niitä jotka puristaa puppua . Tuki pelkästään jaloilla. Kappahlista ostin viimeksi 40 den kiiltäväpintaiset , on tosi hyvät

      • Anonyymi

        Minä olen tähän saakka ostanut miesten tukisukkahousuja Ferillosta. Olen ollut palveluun tyytyväinen, mutta nyt ilmeisesti Ferillo on lopettanut, tai siinä on jotain muuta häikkää, koska sivustolle ei enää pääse. Täytyy etsiä ulkomaisilta sivustoilta.

        Mielestäni miehen kannattaa käyttää nimenomaan miehille tehtyjä tukisukkahousuja. Tavallisissa sukkahousuissa ei ole niin väliä, kun niissä ei ole samalla tavalla puristusta. Ne naisten tukisukkahousut, joita olen kokeillut, ovat olleet epämukavan ahtaat miehisen etuvarustuksen kannalta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minä olen tähän saakka ostanut miesten tukisukkahousuja Ferillosta. Olen ollut palveluun tyytyväinen, mutta nyt ilmeisesti Ferillo on lopettanut, tai siinä on jotain muuta häikkää, koska sivustolle ei enää pääse. Täytyy etsiä ulkomaisilta sivustoilta.

        Mielestäni miehen kannattaa käyttää nimenomaan miehille tehtyjä tukisukkahousuja. Tavallisissa sukkahousuissa ei ole niin väliä, kun niissä ei ole samalla tavalla puristusta. Ne naisten tukisukkahousut, joita olen kokeillut, ovat olleet epämukavan ahtaat miehisen etuvarustuksen kannalta.

        Ferillo on näköjään tullut takaisin. Laitoin juuri sukkahousutilauksen menemään.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Naisten tuki sukkahousut toimii hyvin. Ei purista "sieltä" naisten muodot antavat tilaa housuosaan.

    • Anonyymi

      Naisten sukkahousut halvempia. Kunhan ei osta peppua puristavia, pelkästään tukea jaloille. Alkujaan en huomannut moista eroa !

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mä tarttisin just tollaset terapeuttiset

    • Anonyymi

      Älyttömän kalliit !

    • Anonyymi

      Ossat kirjoittaa palstalle mutta et osaa etsiä netistä ?????

      • Anonyymi

        Siis osaat.....


    • Anonyymi

      Yksi tosiasia on se, että kysyntä luo tarjontaa. Suomessakin on paljon sukkiin ja alusvaatteisiin erikoistuneita kivijalka- ja verkkokauppoja. Rohkeasti vaan kyselemään noista sekä miesten sukkahousuja, että noita tukisukkahousuja. Kun kyselyitä tulee riittävästi, niin kyllä myyjätkin alkaa noita hankkia myyntiin. Valkistajia on kuitenkin jo paljon maailmassa, eli saatavuus ei ole ongelma. Itse olen usein sukkahousuja itselleni ostaessa kysellyt myyjiltä apua. Sanoisin että 90 % palvelu on ollut hyvää ja myyjät ovat usein sanoneet, että kyllä miehet ostaa paljon sukkahousuja. On tietysti vastaan tullut muutama myyjä, joka selvästi pitää minua jonain perverssinä. Joskus totesin tukisukkahousuja ostaessa, että kyllähän se hävettää niitä käyttää, kun ei ne kovin miehekkäät ole. Myyjä totesi, että päin vastoin. Ei naisetkaan tukisukkahousuja naisellisena pidä, vaan ne on ennemminkin terveystuotteet sukupuolesta riippumatta. Jollekin myyjälle kun totesin, että sukkahousut on mukavat, mutta kyllähän niiden käyttö hävettää kuitenkin. Myyjä totesi vaan, että "höpsis, eihän niitä kukaan sieltä housujen alta nää.

      Verkkokauppoihin on hyvin helppo lähettää kyselyä kaipaamistaan tuotteista. Korona-aika helpottaa vierailua kaupoissa, kun maskin ansiosta ei ihmisten tunnistaminen ole helppoa, eikä näy vaikka posket vähän punottaisikin. Tietysti helpointa on vierailla kaupassa, jos on jossain sellaisella paikkakunnalla, jossa ei ole pelkoa törmätä tuttuihin. Ja pääsääntöisesti myyjät pyrkii myymään tuotteitaan, joten luultavasti kokemus on positiivinen, kun vaan uskaltautuu kyselemään.

    • Anonyymi

      Hyvin sanottu !

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      35
      3267
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      97
      1664
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      136
      1565
    4. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      1433
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      91
      1270
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      28
      1166
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      57
      1065
    8. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      235
      1005
    9. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      270
      981
    10. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      125
      970
    Aihe