Nykyään ei käytetä steroideja

Anonyymi

Ennen käytettiin. Arnold, Platz, Mentzer ovat kaikki avoimesti kertoneet asiasta ja ennen näitä syklejä kerrottiin jopa lehdissä.
Nykyään ei kukaan käytä koska ruoka on parempaa ja treeni on tieteelliseempää.
Nykyään parhaat bodarit (Mr.Olympia) ovat naturaaleja.

7

691

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kai tämä oli vitsi?

      • Anonyymi

        Tämä ei valitettavasti ollut vitsi. Nämä ovat erään parikymppisen sanat. Tämä on kuulemma eräällä nettifoorumilla yleinen mielipide.

        Valitettavaa kyllä.


    • Anonyymi

      Laitetaan sellainen iso järkälebodari kuviin ja videoihin. Sitten annetaan kuva että lihakset kasvaa kun vain syödään (lisäravinteet) oikein, treenataan (kalliilla salilla) ja levätään. Tällä tavalla saadaan se täysi aloittelija laittamaan kaikki resurssinsa lihaksen kasvatukseen. Muutaman vuoden päästä lihasta on vähän, lisää ei tule, nivelet on kipeitä, kärsitään jatkuvasta pienestä nuhasta, kröhästä ja pahoinvoinnista.

      Iso kiitos kaikille kehonrakennusbisneksen puuhamiehille!

    • Anonyymi

      Nykyisin käytetään enemmän horkkia kuin ennen, muutenhan ei suomibodaukseen olisi syntynyt ns. guttiskeneä. Ennen bodarit oli kovemmassa kunnossa kuin nykyisin, siitä voi jotain päätellä roinaamisen järkevyydestä.

      • Anonyymi

        Mutta ennen ei myyty niin paljon valmennuksia ja lisäravinteita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta ennen ei myyty niin paljon valmennuksia ja lisäravinteita.

        Nykyisin suurin osa lisäravinteista laadultaan melko vaatimattomia, ennen bodarit käytti Twinlabia ja Skippiä ja taso oli paljon kovempi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nykyisin suurin osa lisäravinteista laadultaan melko vaatimattomia, ennen bodarit käytti Twinlabia ja Skippiä ja taso oli paljon kovempi.

        Eiks ne enemmänkin markkinoineet noita lisäravinteita?

        Lihakset kasvatettiin dopingilla. Siitä ei tietenkään hiiskuttu, jotta porukka kävisi ostamassa lisäravinteita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      233
      4467
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2884
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2413
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      43
      1697
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1389
    6. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      83
      1202
    7. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      919
    8. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      888
    9. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      854
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      842
    Aihe