Venäjän kansan noustava Putinia vastaan

Putin yrittää saada Venäjän kansan huomion pois vallitsevasta Koronatilanteesta, joka Venäjällä on tosi surkea.

Sotilaiden Äidit ryhmittymä tulisi järjestää mielenosoituksia sotaa vastaan.

Kun Venäjän kansa on kaduilla ja osoittaa mieltään saa Putin muuta ajateltavaa, kuin sotimisen.
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Putin tapattaa vastustajansa kaikkialla maailmassa koyona ja ulkona, kuka haluaisi tapattaa itsensä idiootin takia.

Äänestä

Venäjän salainen poliisi solutti Sotilaiden äidit -järjestön ja käytännössä lamautti sen toiminnan. "Ulkomaiseksi agentiksi" järjestö oli julistettu jo aiemmin.

Äänestä

Putin on saanut lumottua Göringin opeilla demokratiasta ymmärtämättömän kansan puolelleen.
Ja Putin vie sitä kuin pässiä narussa teuraaksi koska vuosisatojen negatiivinen rodunjalostus on tehnyt tehtävänsä: Aina fiksumpi ja ajattelemaan kykenevä kansanosa on paennut maasta, tai tapettu.

Äänestä

Semmonen kansa kuin on johtajansakin !

Äänestä
  • Ei noin voi sanoa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei noin voi sanoa.

    No kyllä ne aika paskoja ovat kun tuota kestaappo-meininkiä suvaitsevat

    Äänestä

Ollos huoleton, Putin ei päästä kansaa kaduille ilmaisemaan mielipiteitään,,,, ellei nyt sattumalta kyse ole jostain Putinia nuoleskelevasta, maksetusta, mielenosoituksesta. Venäjällä ei demokratia-sana kuulu sanavalikoimaan. Kaikki Kremlin johdon vastaisesti ajattelevat yksilöt vaiennetaan tai he katoavat. Järjestöt, jotka eivät ole Putin-mieleisiä ovat sitä vastaan ja julistetaan "ulkomaisiksi agenteiksi", jolloin toiminta loppuu,,,, tai jatkuu jossain Siperian malmikaivoksilla. Tiedotusvälineet ovat kaikki Putinin lakeijoiden valvonnassa.
Venäjän poliittisessa miljöössä ei ole Stalinin kansanmurhien aikakauteen muuta eroa kuin vuosiluku. Koronalla ei voi perustella Venäjän surkeutta.

Äänestä
  • Meillä Suomessa olemme saaneet kaiken haluamamme mielenosoitusten kautta. Työttömät köyhät saavat rahaa mitään tekemättä, asuminen on melkein ilmaista ja sapuska samoin.
    Tämän kaiken saimme marssimalla reippaasti. Me olemme saaneet myös maahanmuuttajia todella runsaasti, toiveittemme mukaisesti.

    Äänestä

Putinilla ei ole tarjota mitään unelmaa kuten oli sentään Neuvostoliitolla :työväen paratiisi. Putinilla on vain tarjota korruptio, puutteet, keskusjohtoisuuden kirot, eliitin itsekkäät pyyteet. Vain negatiivisia asioita.

Äänestä

Olisiko Putin itse ulkomaiden agentti?Tavoitteenaan tuhota Venäjä kuten Hitler Saksan.

Äänestä

Jotain pitää oikeasti Venäjän kansan keksiä, jotta saisivat täyshullun sotia lietsovan kääpiön pois vallankahvasta. Järkyttävää, että 150-miljoonainen kansa kärsii yhden idiootin takia! Hop, hop, venäläiset, herätkää jo, ennenkuin lopullinen tuho tulee!

Äänestä
  • Varkaiden valta pitäisi laittaa ojennukseen kieltämällä kaikkien lajien venäläisurheilijoilta osallistuminen kansainvälisiin kilpailuihin! Hiiteen joutaa ylevät periaatteet, ettei urheilua ja politiikkaa pidä sekoittaa! Siitä on venäläisessä urheilussa “ylevyys” kaukana, kun ihan valtion johdolla suhmuroitiin Sotsin kisoissa doping-näytteiden manipulointia.
    Muutaman miljoonan kokoinen urheiluväki alkaisi varmasti turhautua johtoonsa, kun eivät enää pääsisi mittelemään tasoansa ulkomaiden kanssa. Tällä alkaisi tyytymättömyys maan johtoon sisältäpäin, joka paisuessaan olisi paljon voimakkaampi painostuskeino, kuin mitkään, niinikään jo vankeudella rangaistavat mielenosoitukset! Varsinkin, kun Putin itsekin tuntuu olevan melkoinen lätkäfani!
    Urheiluväki tietysti alkuun “uhriutuisi”, mutta heillä olisi vaikutusvaltaa niin paljon, että Putinin koplan olisi pakko alkaa purkamaan asetettuja rajoituksia.
    Paheksun sitä, että esimerkiksi Sammelvuo ja muut suomalaiset urheiluvaikuttajat lähtevät Venäjälle leveämmän leivän tienestiin! Siinä leivässä on veren maku!
    Kollektiivinen kurinpalautus koko Venäjän urheiluväelle Putinin koplan tekemisistä olisi paikallaan noiden roistojen havahduttamiseksi!

    Äänestä

Putina on syntynyt 1952 joten hän ei voi tietää millaisia kauhuja toinen maailmansota toi tullessaan.

Eikö vanhemmat kertoneet lapselleen sodan kauhuista?

Sodat ovat hirvittäviä ja täysin järjettömiä ja ne tulee kaikintavoin välttää.

Tosi härskiä, että Putin uhkailee muita Kristittyjä maita näin Joulun edellä joka on Kristityn maailman suurin juhla.

Äänestä
  • Ei putte-kommunistit kunnioita mitään kristillisiä juhlia eikä kristillisiä arvojakaan

    Äänestä

Ei+Venäjän+koronatilanne+mikään+niin+vakava+ole+kuin+halutaan+väittää.+Tartuntoja+on+hieman+yli+7%+väestöstä+ja+kuolinaste+hieman+alle+3%.+Ei+näilläkään+lukemilla+vielä+päästä+mihinkään+katastrofaaliseen+tilanteeseen.+No,+varmaan+se+riittää,+kun+keksitään+jotain+sopivaa+ja+sitten+leikitään,+että+se+"totta".

Äänestä

Putin jo päättänyt että hänen nimi jää historiaan, joka muistetaan pitkään.

Sitä odotellessa.

Äänestä
  • Historiaan pääsee häpeällisellä häviölläkin ja huonolla muistolla. Pääasia että puhutaan.

    Äänestä

  • Polpotin, Hitlerin, Stalinin ym. Veijareiden seuraan.

    Äänestä

Viime vuonna aloitettu ketju, mutta tänään enemmän kuin ajankohtainen. Ei voi muuta kuin ihmetellä venäläisten passiivisuutta ja sodan kannatusta, erityisesti moskovalaisten ja pietarilaisten joilla pitäisi sentään olla vähän kielitaitoa ja yleissivistystä seurata uutisia muualtakin kuin Kremlin tv-kanavilta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Putin yrittää saada Venäjän kansan huomion pois vallitsevasta Koronatilanteesta, joka Venäjällä on tosi surkea.

Sotilaiden Äidit ryhmittymä tulisi järjestää mielenosoituksia sotaa vastaan.

Kun Venäjän kansa on kaduilla ja osoittaa mieltään saa Putin muuta ajateltavaa, kuin sotimisen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu