Onko kaikki yksinkertaisia?

Siis mikä ihme näillä palstoilla on vikana kun yhtään fiksua miestä ei vastauksien perusteella löydy. Perse ja tissit kiinnostaa, luuletteko tosiaan että laitan mitään viitettä ulkonäöstä, en tosiaan halua enää yhtään vastausta paikallisilta muka fiksuilta junteilta jotka ettii vain panoseuraa. Ja tajuatteko että naiset haluaa yleensä samalla tasolla koulutuksellisesti olevia miehiä!
No, sille joka uskaltaa vastata onkin miellyttävä yllätys, oikein jalostunut helmi.
72179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

tai muuten hurahtanut-mies ja fiksu, et voi olla tosissas. Ja miehiäkö kiinnostaa muukin kuin tissit ja perä-ei piä paikkaansa-tai no joo-kiinnostaa, kaikki missä on moottori.
otappa se pikku järki käteen ja mieti uudelleen, fiksu mies-täällä-ei voi olla mahdollista-ei totta vieköön.

Äänestä

Meitä fiksuja miehiä ei kovin kiinnosta naisen tissit tai perse, olemme kiinnostuneita jalkovälistä.

Sitten jos homma alkaa pelaamaan, voidaan siirtyä niihin henkisempiin arvoihin. :-)

Äänestä
  • sitä sikaa säkissä ostamaan...

    Äänestä

  • aika tavaran kaupitsee kirjoitti:

    sitä sikaa säkissä ostamaan...

    Jos nainen ei ole kiinnostunut niin se ei ole kiinnostunut.

    Kun tämän hoksaa niin kaikki on helppoa, ei tarvitse mennä mukaan kaikenlaisiin pariutumisrituaaleihin. Etenkin kun useimmiten palkinto puuttuu.

    Äänestä

Kokeile ruksata hakuun koulutuksen osalta vain Maisterin tutkinto ja Tohtorin tutkinto. Pitäisi pudota amitsun kesken jättäneiden pois joukosta. Mutta älä sitten samalla vaadi urheilullista vartaloa ja yli 190 cm pituutta. Kyllä sellaisiakin akateemisia on, mutta harvemmassa, eikä kaikilla ehkä ole tarvetta treffipalstoihin.

Naisen ulkonäöllä voi kyllä olla merkitystä myös koulutetulle miehelle. Mistä kukin tykkää voi ehkä vaihdella koulutettujen kesken enemmän kuin kouluttamattomien, akateemisissa ympyröissä kun erilaisuuden suvaitseminen on helpompaa, ja korvien välillä voi olla jopa enemmän merkitystä kuin jalkojen välillä. Riippuu ihmisestä.

Äänestä

Taitaa nykyään olla jo niin, että naiset ovat miehiä koulutetumpia, joten se tarkoittaisi sitä että koulutettujen miesten kysyntä on suurempaa kuin tarjonta.

Onnea vaan etsintään.

Äänestä

Rakastutko koulutukseen? oletko ihan pimee? et voi vaatia sellasta mitä toisella ei ole välttämättä. entäs jos miehellä on koulutusta enemmän kuin sulla ja paukauttaa ettet kelpaa vaan koulutuksesi takia. voi kiesus mistä näitä ääliöitä löytyy... ite olen ekonomi ja nainen on jo... en voi vaatia samaa häneltä. mut tietty joku rajakin mulla on... koulutuksella ei ole kyllä suhteessa mitään helvetin merkitystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pettynyt kirjoitti:

Siis mikä ihme näillä palstoilla on vikana kun yhtään fiksua miestä ei vastauksien perusteella löydy. Perse ja tissit kiinnostaa, luuletteko tosiaan että laitan mitään viitettä ulkonäöstä, en tosiaan halua enää yhtään vastausta paikallisilta muka fiksuilta junteilta jotka ettii vain panoseuraa. Ja tajuatteko että naiset haluaa yleensä samalla tasolla koulutuksellisesti olevia miehiä!
No, sille joka uskaltaa vastata onkin miellyttävä yllätys, oikein jalostunut helmi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu