Mielipide tuulihousuista

Anonyymi

Keväästä sain päähäni idean kasvaa aikuiseksi ja ostaa elämäni ensimmäisen tuulipuvun. Ajatus tuntui oudolta vielä urheiluliikkeeseen astuessani, mutta sovitusringin alkaessa mieli muuttui. Puvut tuntuivat yksi toisensa jälkeen mukavilta päällä ja lopulta löytyi se oikea, jonka kanssa marssin kassalle.

Alkuun käytin pukua urheillessa ja ulkoillessa heikommassa säässä, mihin ajattelinkin sen toimivan. Vähitellen puku jäi päälle myös kaupassa käydessä ja töihin mentäessä. Lopulta aloin kokeilla tuulihousuja erilaisten paitojen ja huppareiden kanssa. Mielestäni yhdistelmät toimivat hyvin ja intouduin käyttämään housuja oikein urakalla.

Tähän kysymykseni liittyykin. Ulkona näkee paljon tuulitakkeja trikoiden tai farkkujen kanssa, mutta miksi ei tuulihousuja? Mielestäni tuulihousut voisivat korvata kollarit lökäreinä oikein hyvin. Kaapistani löytyy jo useammat tuulipöksyt ja nytkin ne ovat sisällä jalassa, tuntuvat ja näyttävät hyviltä.

N28

8

1244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä kun kasvoit aikuiseksi.

    • Anonyymi

      Eihän kaupoissa ole aikoihin myyty mitään tuulipuvun nimellä. Olet juuttunut 90-luvun Vaatehuoneen Simon mainoksiin. Hinta vain 99 mk!

      • Anonyymi

        Kyllä se urheiluliike ihan tuulipukuna ja euroja vastaan tuon kokonaisuuden myi. Täytynee varmaan reklamoida nimestä. Ei vaan, kutsuisin itsekin tätä ihan tuulipuvuksi ja Haltin valmistamaksi sellaiseksi.


      • Anonyymi

        Ostin Rukan tuulihousut kesällä ja sillä nimellä myytiin 😉 kai niitä markoilla museosta saa


    • Anonyymi

      Tuulihousut ovat kyllä mukavat!! Pitääpä kaivaa esiin

    • Anonyymi

      Täältä löytyy tuulihousut ja jalassa on nytkin☺️

    • Anonyymi

      sopii arkeen ja juhlaan

    • Anonyymi

      Ihan parhaat ja jotenkin jopa seksikkäät.

      • Anonyymi

        Ihan saatanan seksikkäät ja parhaimmat housut ikinä


    • Anonyymi

      Kyllä! Ovat oikeastikkin todella mukavat housut ja niissä on aina ns ”vapaa olo”. Ovat paljon mukavemmat jalassa entäkun vaikka kollegehousut ja näyttävätkin hyviltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      260
      6470
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      79
      5128
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      96
      4037
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      268
      3512
    5. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      63
      3284
    6. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      3089
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      230
      2657
    8. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      270
      2000
    9. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      39
      1538
    10. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1435
    Aihe