Belgian vahvin mies 40v kuoli koronaan. Rokottamattomien lahkoon kuului hän. Kertoo iltapäivälehti. Siinä näkee miten korona vie huippukuntoisen rokottamattoman.
Taas turha uhri
Anonyymi
18121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Typryksiä näkyy riittävän pelätään rokotetta ja sitten imuroidaan korona ja henki pois. Tuokin tyyppi ois varmaan hengissä jos ois piikin ottanut.
Heheheh...olis ollu piikistä henki pois siltä istumalta
Joka kolmas suomalainen kantaa geeniä mikä altistaa koronan vakavalle muodolle. Seinäjoen tehohoidossa vain perusterveitä rokottamattomia nuoria tällä hetkellä.
Mistä ja kuka tällaisen geenin on nyt tähän hätään keksinyt?
Ettei vaan ollut niin että tällainen "uutinen" oli tänään laitettu hesariin ja osa ihmisistä jopa nyt uskoo siihen.
Hesarihan on tullut tunnetuksi tämän koronan käsittelyssä mediaksi joka tekee ihmisiä vähintäänkin huolestuttavia otsikoita ja "uutisia" jotta saataisiin lietsottua paniikkia.
Höpöjuttuja.
Se nähtiin jo viime vuoden datasta, että Suomessa kuolleisuus ei ole sen suurempaa kuin muuallakaan.
Käytännössä ne ketkä ovat kuolleet ovat kuolleet vanhuuteen koronan kanssa. Kuolleiden keski- ikä kertoo paljon.
1500 kuolemaa kahteen vuoteen on jopa vähemmän kuin influenssaan vuodessa kuolleet.
Influenssaan voi kuolla kaksikin tuhatta ihmistä vuoteen ja siellä on nuoriakin joukossa.
Heh...onko ollut koko teatterin aikana yksi vai kaksi hlöä? Hussia ainakin kuormittaa eniten väh.3krt piikitetyt ja meno eikun hurjistuu
selityshän on se, että meillä on rokote
ilman rokotetta, kuolleita olisi 100.000 suomessa
rokote.....HAHAHAHAHAHAH.....JOHAN SÄÄ VITSIN MURJAISIT! ilman rokotteita meillä olisi normaali arki .vaipat olisi lasten pyllyissä ei aikaisten ihmisten naamoilla
Kyseessä+on+APO+geenin+nelosmuunnos+joka+on+poikkeuksellisen+yleinen+Suomessa.+Kuolleiden+määrään+vaikuttaa+valtavasti+sairastavuus+ja+tuo+onllut+Suomessa+pientä+eli+jotain+3%.+Tuosta+laskemalla+pääsee+tulokseen+että+ilman+koronatoimia+100%+sairastuvuun+tappaisi+noin+50+000+ihmistä.
En+usko+että+tuosta+geenistä+on+vielä+tarpeeksi+tietoa+kun+geenitestejä+ei+tehdä+terveydenhuollossa+tarpeeksi.
"Tuosta+laskemalla+pääsee+tulokseen+että+ilman+koronatoimia+100%+sairastuvuun+tappaisi+noin+50+000+ihmistä."
Heh+heh.
100%+sairastuvuutta+ei+ollut+edes+ruttoaikakaudella.
Nämä+on+näitä+paniikinvatkaajia+joille+on+tarve+vääristellä+totuutta.
3%+kuolleisuus,+suomessa?
äläunta+nää
ei noudattanut oikeaa lääkekuuria 🤣
Kyllä tämä koko keissi on vuosisadan puhallus
Hyvä paskasilmä 🤣🤣🤣 maailma on noita väärällään .
THL ei uskalla julkaista tietoja silmienväristä korona kuolemiin 🤣🤣🤣
mikään huiuppukuntoinen vaan anabolisia käyttänyt pullistelija.
noniin piikki kiimaiset voitte vetää komennon takaisin ei kuollut mihinkään plörönään johan se tuolla iltahuuhaa lehdessä lukee kun oli vaimo kertonut toden. mutta meinasitte jo innostua että rokottamaton olisi kuollut hörönään
Varmaan tyytyväinen ratkaisuunsa nyt kun ei ottanut rokotetta. Periaatteen mies. Edes vaimo ei tunnusta vielä koronaa. Samaan monttuun vaan, kalkkia väliin niin ei virukset nouse pintaan.