Laki tulee voimaan mahdollisimman pian. Se on voimassa vuoden 2022 loppuun.EIKÖ LAMPPU SYTY menkää kaikki hoitajat ja lääkärit lakkoon vittu teitä kusetetaan oikein urakalla antakaa eduskunnan hoitaa sairaita 😂🤣
Hoitajien Pakkorokotus kusetus jatkuu
Anonyymi
23104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Korona lähti lapasesta sillä siunaaman hetkellä kun sosialistinen pääministeri Marin alkoi esiintyä maan johtavana virologina ja tauti politisoitiin.
Täsmälleen näin!
Onko jo oppinut lausumaan oikein virus?
Vieläkö puhuu vii'iiruksesta?
2022 lopussa lakia jatketaan taas vuodella.
Porkkana roikkuu kepin nokassa ja hamsterit juoksee pyörässä.
Onkohan yhtä väliaikainen kuin autovero?
Tarra lasissa vaihtuu tatuointiin otsassa?
No, ei tässä mikään muutu. Jotkut ottavat rokotteen, jotkut siirretään hoitotyöstä muihin töihin.
Kenellekään ei käy huonosti, ehkä työmäärä varsinaisessa hoitotyössä hieman kasvaa. Sitä pitää vielä järjestellä.
Todennäköisesti hoitotyö vähenee kun rokottamattomat siirretään muihin tehtäviin.
Siellähän olivat jo eduskuntatalon edessä ne kaikki lakia vastustavat hoitajat osoittamassa mieltään. Ne kaikki satakunta.
Jäävuoren huippu. Eihän suomessa osallistu mielenilmauksiin kuin enintään prosentti kohderyhmästä, eli hoitsun paikkoja vapautunee tuhansia/kymmeniä tuhansia.
Lääkäreiden+ja+hoitajien+rokotekattavuus+on+jo+nyt+yli+90%+joten+hyvin+pienestä+joukosta+on+kysymys+ja+tuskin+heistäkään+kovin+moni+haluaa+hakeutua+muualle.+Mutta+jos+menevät+niin+sehän+on+vain+hyvä+asia,+ei+sellaisia+vastuuttomia+ja+piittaamattomia+hoitotyössä+tarvita.
Nyt jos koskaan lopetetaan kertalaakilla näiden suhareiden äänestäminen.
Tolkun hoitajat ovat jo rokotteensa ottaneet. Ymmärtävät tartuntataudeista, hygieniasta ja aseptiikasta.
Ei tässä mitään huolta.
Heitit varmaan vitsillä ton?
Ettei vaan olisi niin että eivät ota, koska "Ymmärtävät tartuntataudeista, hygieniasta ja aseptiikasta." ja näkevät ketkä sairaaloissa oikeasti makaavat ja minkä takia.
Kenellä tahansa hoitajalla tai lääkärillä on aiheesta ihan varmasti enemmän tietoa, kokemusta ja ammattitaitoa kuin tälläkin palstalla jankkaavilla piikkihulluilla.
Lääkäreiden+rokotekattavuus+on+noin+95%+ja+hoitajienkin+yli+90%+juuri+siksi,+että+näkevät+työssään+koronan+ja+rokottamattomuuden+seuraukset.+Ja+heillä+on+ihan+varmasti+enemmän+tietoa+ja+kokemusta+ja+ammattitaitoa+kuin+täällä+öyhöttävillä+rokotevastaisille+typeryksillä.
"Ettei vaan olisi niin että eivät ota, koska "Ymmärtävät tartuntataudeista, hygieniasta ja aseptiikasta." ja näkevät ketkä sairaaloissa oikeasti makaavat ja minkä takia."
Toisin sanoen maamme hoitajista yli 90 prosenttia on sellaisia, jotka eivät ymmärrä mitään
"tartuntataudeista, hygieniasta eivätkä aseptiikasta".
Kuka vatipää rupee ottamaan 4 kertaa vuodessa piikkejä 😂🤣
Pitää olla kyllä melkoinen taliaivo jos lähtee noin hulluun leikkiin mukaan. Mielellään jään pois töistä, jos tulee rokote pakolliseksi meidän alalle. Rokotuksen ottaneiden seura typerine juttuineen ei ole kovin hääppöistä ylipäätään.
lopulta vaaditaan erä oppaallekin passi,
Vanhasen hallitus teki valmiuslain, lakkoon ei voi mennä...
Laillisen lakon ollessa kyseessä on suojelutyössä taas oltava enemmän hoitajia kuin normaalisti...!
Ja EU:n presidentti tahtoo lopettaa Nürnbergin säännöstön, joka kriminalisoi ihmisten joukkotuhonnan lääketieteen varjolla.
Sairaslomalle vuodeksi laki on väliaikainen antakaa hallituksen tehdä ne työt 😂🤣