Lääketieteellinen kaasubisnes ja rokotevastainen propaganda

Anonyymi

Paljastan nyt suuren salajuonen, jota ne eivät halua sinun tietävän.

Lääketieteellistä kaasua myydään ennätystahtia rokottamattomien koronapotilaiden hoitamista varten. Rokotettujen oireet ovat yleisimmin niin lieviä, että sairaalaan joutuessaankin selviävät itsenäisesti. Rokottamattomat taas tarvitsevat suhisevan kaverin viereensä.

Follow the money!

Kaasupullofirmat tekevät ennätys tulosta. Lääkefirmoille sen sijaan erilaisten kalliiden tehohoitolääkkeiden ja kuuriluontaisesti myytävien lääkkeiden myynti olisi rokotuksia paljon parempi bisnes. Esimerkiksi rokotevastaisten koronan hoitoon vaatima "lääke" jonka teho on ihan mitä sattuu, maksaa enemmän kuin markkinoiden kallein koronarokote.

Mellow the foney!

1

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se suhiseva ihmeaine on happi ja sitä varten sairaaloiden pihoilta löytyy iso valkoinen säiliö, jonka kyljessä yleensä lukee Woikoski (suomalainen kaasufirma).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe