Aloitin syksyllä työkokeilun ja tehtiin sopimus alkuun vuoden loppuun. Jouluviikolla olin pari päivää poissa ja sinä aikana työpaikalla oli käyty keskustelu miten pärjännyt työssäni. Siis ilman minua vaikka tiedossa oli että kaikkien osapuolten kesken käydään tämä keskustelu. Tein raskaan päätöksen ja ilmoitin että en jatka tuolla hommia. En vaan voi sietää selän takana puhumista yhtään.
Ei nyt ihan varsinaisesti..
Anonyymi
2
121
Vastaukset
- Anonyymi
Voi työpaikat olla kireässä jos ei henkinen puoli kestä sitä, että muut keskustelevat kuinka työssäsi pärjäät. Raskaita päätöksiä.
- Anonyymi
Huh huh. Kyllä varmaan oli raskas päätös lopettaa ilmainen työkokeilu. Kyllä siinä varmaan sydän särky. Olitko pajalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit325189Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3924459Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483789KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1262876Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112470Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212282Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181978Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511962- 1231890
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241439