Moi
Mulla on Mooer Brown Sound preamp-pedaali. Jos kytken siihen suoraan kuulokkeet, ääni kuuluu vain vasemmasta luurista. Saisiko sitä mitenkään kuulumaan molemmista? Siis jos vain suoraan tökkää kuulokkeen pedaaliin. Kyllä se muuten normaalisti toimii esim. DI-boxiin kytkettynä. Eihän se mikään kuulokevahvistin olekaan. Kunhan vaan ajattelin?
t. Macronymouz
Särö-/vahvistinpedaali ja kuulokkeet (kuuluu vain toisesta luurista)
4
120
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt en ymmärrä, eihän tuossa ole kuulokelähtöä alkuunkaan? Vai laitoitko siis kuulokkeet suoraan pedaalin ulostuloon? Kyseessä on mono-pedaali, eli et saa siitä stereoääntä ulos. Kuulokkeet eivät myöskään välttämättä ole kauhean innoissaan siitä pedaalin ulostulosignaalin tasosta tai impedanssista.
- Anonyymi
Joo, kuulokkeet taisivat mennä p*skaksi. Ihmettelinkin että mikä nämä on rikkonut. Tuo sen selittänee.
t. Macronymouz
- Anonyymi
Mooerilla on oma kuulokevahvistin-pedaali nimeltä Mooer Audiofile. Sellainen siihen perään, niin toimii paremmin. Nux Mini Studio IR Loader taitaa myös olla vähän vastaavanlainen pedaali.
- Anonyymi
Hankin tuon Mooer Audiofilen. Ei kyllä sovi metallin soittoon. Säröpedaalin kanssa tulee jäätävä suhina. Tosin voi johtua kitarastanikin, koska ei ole kaksikelainen...
t. Macronymouz
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 966366
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303803törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283180Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859