eikö hiihhossa kukaa saa sauvoista osumaa koskaa?

vauhti on kova, lyhyet välit, pitkät sauvat piikki kärkineen iskee taaksepäin jatkuvasti?
silmät puhki tai jopa seivästää voisi onnettomuus tilanteessa ?
663
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Aika ilkeä keihäs kärkineen se on..
Kuinka paljon muuten ontto sauvan putki vetää nestettä. Sinnehän mahtuu kohtalainen tujaus,,,,:)

Äänestä

Vain silloin kun sauvan toista päätä pitelee Bolsu. Silloin saa tosiaan varoa ettei Venäjän karhu huitaise.

Äänestä

Jos edessä hiihtävä ei anna latua, voi tökätä sauvan piikillä persuksiin. Piikkiin voi laittaa koronarokotteen valmiiksi, niin hiihtäjän rokotuskin on hoidettu.

Äänestä

No niin, täällä taas kommarit metelöi. Hiihtäjät on varakkaampaa väkeä ja ymmärtävät säännöt laduilla.

Äänestä
  • Paitsi Bolsu.

    Äänestä

Tuota minä olen aina miettinyt. Mutta kun sauva on lähinnä jonkun kasvoja, silloin on sauvojen vetovaihe menossa ja tämä selittää asian.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

vauhti on kova, lyhyet välit, pitkät sauvat piikki kärkineen iskee taaksepäin jatkuvasti?
silmät puhki tai jopa seivästää voisi onnettomuus tilanteessa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu