Käsijarru jäätynyt

Hei. Mitä tehdä kun laitoin käsijarrun päälle. sen jälkeen takarenkaat ei pyörinyt. kuskin puoleisen takarenkaan sain potkimallaa auki mutta hanttarin puoleista en ole saanut edes lämpimällä ilmalla sulateltua auki. mitä minun kannattaisi vielä kokeilla?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kannattaisi kokeilla tehdä lisää aloituksia !

Äänestä

Ämpärillinen kuumaa vettä hoitaa homman, jos kyse on tosiaan jäätymisestä. Mutta sen jälkeen on syytä kuumentaa jarrut vaikka juuri sitä käsijarrua vähän laahaamalla, muuten osa siitä ämpärin vedestä jäätyy uudelleen ja jarrut ovat vielä pahemmin jumissa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hei. Mitä tehdä kun laitoin käsijarrun päälle. sen jälkeen takarenkaat ei pyörinyt. kuskin puoleisen takarenkaan sain potkimallaa auki mutta hanttarin puoleista en ole saanut edes lämpimällä ilmalla sulateltua auki. mitä minun kannattaisi vielä kokeilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu