Missään ei uutisoida tästä? Onko syytä varautua pahimpaan? Kun diplomatia päättyy alkaa sota? Maailmanpalo huomenna vai jo tänään?
Miten Venäjän ja USA:n neuvottelujen kävi?
Anonyymi
477
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Aiemminhan arvioitiin, että tämä alustava neuvottelu onnistuessaan johtaa jatkoneuvotteluihin joukkojen sijoitteluista ja strategisista ohjuksista jne.
Aamulla ilmoitettiin kuitenkin että neuvottelut päättyivät.
Tämä voi olla tyyntä ison ryminän edellä.
Neuvottelut päättyivät tuloksettomana sanahelinänä. Käytännössä maailmansodan alku on julistettu.
Valomerkki horisontissa kertoo neuvotteluiden tuloksista, sellainen kirkas välähdys... sitten toinen, kolmas...
Putin haluaa olla se suuri venäläinen hallitsija, joka palauttaa Venäjän imperiumin siihen mahtiin ja loistoon, joka imperiumilla oli keisarikunnan ja Neuvostoliiton aikoina. En usko, että diplomatialla Putinia saadaan luopumaan haaveestaan. Putiniin vaikuttaa vain voima. On pelottavaa todeta kuinka Putinin koko politiikka näyttää perustuvan mahdollisuuteen aloittaa hyökkäyssota lännen demokratioita vastaan. Ukrainan palauttaminen Venäjän valtapiiriin sekä Suomen ja Ruotsin pitäminen poissa Natosta on Putinille äärimmäisen tärkeää sotilaallisen strategian kannalta.