Olen aina suhtautunut ulkomaalaisiin positiivisesti

Anonyymi

Mutta sitten lähi ympäristössä alkoi tapahtua: vanhusten ryöstelyä, tyttöjen ja naisten ahdistelua, nuorten kiristämistä ja pahoinpitelyitä, lasten kiusaamista, työkaverit rupesivat pelkäämään tuömatkojaan iltaisin ja viikonloppuisin jne.

Ja niin minusta tuli osittainen rasisti, en halua tähän maahan elintasosiirtolaisia elätettäväksi lähi - idästä, Afrikasta ja afgaaneja. Valitettavasti en myöskään halua Suomeen enää muslimeita, en rasismitarinoita keksiviä enkä ainaisia ruikuttaja osattomuudesta.
Osalle suomalaiset veronmaksajat ovat tarjonneet samat mahdollisuudet kuin omilleen, joilta vaadimme opiskelujen pysymistä aikataulussa, kouluttautumista ja osallistumista ja hakeutumista aktiiviseen työelämään.
Nämä täällä kasvaneet asemalla ja kauppakeskuksissa hengailijat päästetään armovitosilla peruskoulun läpi, positiivisen diskriminaation rahoilla paapotaan jatkokoulutuksessa, mutta valmiudet ei kerry, kun itse ei viitsitä tehdä mitään.

Vihervasemmisto haluaa lisätä näiden ja laittomasti maassa olevien palveluita, vaikka suurin osa kuuluu palautettavien joukkoon ja rikollisen teon tehneiltä pitää perua oleskelulupa tai kansalaisuus.

6

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huvittavinta ovat nämä jotka raahaavat sen haisevan jenkkien blm-riehumisen tänne, maahan jossa kansa on oikeasti ollut alistettuna ja orjina vuosisatoja. Tuo on niin törkeyden ja vidduilun huippu..

    • Anonyymi

      Ne elintasosurffarit ovat kyllä idästä, mutta ei lähi-alkuisesta vaan kauko-alkuisesta. Naamoista jo sen näkee, että ovat kaikella tavalla vieraita täällä

      • Anonyymi

        Työssä niitä kaukonaamoja näkee enemmän, rikostilastojen kärjessä ovat lähitäläiset.


      • Anonyymi

        Asuin Korsossa kun venepakolaiset muuttivat Korsoon.
        Heistä ei koskaan ollut haittaa. he integroituivat niin hyvin.
        He olivat siis KAUKO IDÄSTÄ.
        Ongelmallisimmat muuttajat lulevat LÄHI_IDÄSTÄ ja Afrikasta.


    • Anonyymi

      Kaikkialla missä muslimeja on ovat ongelmat lisääntyneet. Yhdistelmä on järjetön: maahamme tulee väkeä, joiden päätarkoitus on tuhota yhteiskuntamme joka tavalla ja lopulta alistaa väkivalloin sharia lakiin. Lässyttelyt ja sokeat paapomiset edistävät tuhoa. Suomi on kuin hyödyllinen idiootti ajamassa kansamme tuhon asiaa. Kuka tätä haluaa ja jörjestelee?

    • Anonyymi

      Somalit tehtailevat rikoksia ja häiriköivät naapureina missä vain pystyvät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      82
      7433
    2. Demarilesbo synnytti lapsen

      Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art
      Maailman menoa
      204
      4690
    3. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      73
      4628
    4. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      58
      4140
    5. HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!

      "Sdp:n uusi talous­ääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen
      Maailman menoa
      71
      4127
    6. Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon

      Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu
      Maailman menoa
      33
      3629
    7. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      61
      3035
    8. Sovitteko ulkonäöllisesti

      Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty
      Ikävä
      65
      2752
    9. Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?

      Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj
      Pori
      40
      1950
    10. Kaiken järjen ja logiikan voimalla

      Voin todeta nainen, että halusit vain sitä.
      Ikävä
      47
      1695
    Aihe