No nyt on löytynyt kimmoke hakea rokote. Ensi tiistaista lähtien ei kannabista ja alkoholia myydä rokottamattomille. Varaukset rokotuksiin nousivat nelinkertaisiksi.
Toimisi varmaan meilläkin, vinkki hallitukselle.
Toimisi varmaan meilläkin, vinkki hallitukselle.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Joillekin voi tulla yllätyksenä mutta ilman viinaa ja huumeita voi elää.
Kannabis ei ole huume kanadassa huume tarkoittaa laitonta päihdettä ja kannbis ei ole laitonta kandassa suomessa kannabis toki on huume koska on laitonta sana huume on vain termi päihteille jotka on laittomia suomessa kahvikin oli aikoinaan luokiteltu tuontakia huumeeksi.
Avaisi markkinan manneille.
Toi ois hyvä bisnes kun hakisi juomat alkosta rokotamttomille 5e hakupalkka per kerta niin sitä tienaisi tunnissa jo sivoisen summan eikä olisi edes laitonta minä kannatan jos 2 piikillä pääsee sinne alkoon.
Jos otat maksun alkoholin hakemisesta niin se on laitonta. Eri asia on valvoisiko sitä kukaan.
Synnynnäinen bisnesmies. mRNA-rokottamattomana ostaisin mielelläni palveluja kaltaiseltasi henkilöltä!
Juu kaveria ei jätetä kyl myö avitetaan ei anneta fasismille valtaa.
Ei se ole maksu, vaan lahjoitus. Kyse on vielä niin pienestä summasta, ettei tarvitse maksaa "lahjaveroa".
Kannabista en käytä, sikaria poltan punkun kanssa, alkoholia taas käytän aika harvoin. Tässä tulee esim joulusta reilu 2 kuukautta kun seuraavan kerran lähden mökille rentoutumaan, siihen mennessä savuton ja alkoton :)
Sisko erehtyi tähän piikkirumpaan mukaan, se voi käydä mulle alkossa k-passin kanssa jos tämmöinen "este" tulee =D hahaah!
Hitaat hurraa tuollaisille pakotteille.
Miten viinan ostaminen lisää tartuntariskiä?
Kyllä nyt pitäis tyhmemmätkin ymmärtää ettei kyse ole ihmisten terveydestä.
Piikit pakotetaan lopulta kaikille.
Silloin ei jää verrokkiryhmää, jotta voitaisiin todistaa rokotteiden tehottomuus tai vaarallisuus.
Kyllä sitä rokottamatonta verrokkiryhmää makailee sairaanhoidossa ihan riittävästi tutkimuksia varten.
Niin täytyyhän teidän sitten päästä sitä koronnaa levittelemään eri paikoissa keskenänne. Onhan se jo selvinnyt ketkä sitä tartuttelee.
Kävin jo yhden putelin hampstraamassa, pitäisköhän vielä toinen. Mulla nimittäin tuli säästöidea, kun maito alkaa vanhenemaan, niin voi tehdä valkovenäläisiä. Nyt kokelilin monen vuoden jälkeen vanhentuneella putelillani, ehkä tuo uusi on paremman makuista. Eipä paljoa ole muutenkaan tullut juotua. Ja kuten jo joku sanoikin, niin aina voi pyytää palvelusta ystävältä. Useita vuosia tässä menikin, kun ei alkossa tullut käytyä äitivainaalle piti hakea, kun hän niitä himoitsi. Ensin hain pullon joka viikko ja sitten tajusin, että voin ottaa niitä useamman varastoon, eli viimeinen pullo jäljellä ja viinaa voi muuten käyttää desifiointiin. Yskänlääkettäkin niistä tein.
Luultavasti viinakauppaan voi mennä ihailemaan pulloja. Passia kysytään vasta kassalla.
Siellä se virus aktivoituu.
Terveydestä kysymys?
Täytyy olla aikamoinen puliukko,jos viinan ja huumeiden takia hakee vielä myrkkypiikin 😂🤣
Joo! Ensin vaan kannabis lailliseksi ja sitten kieltoa päälle.
Menkää nyt hyvät ihmiset äänestämään PS, tai VKK! Nyt on ennakkovaalien aika.
Nämä natsit alkavat suomessakin erottelemaan ihmisiä passeilla, pakkorokottamaan kokeellisilla injektoinneilla ja mitä muuta vielä keksivätkään ihmisten alistamiseksi mielivallalle, ellette käy uurinilla antamassa vastalausetta. Itse kävin jo äänestämässä PS.