COVID-19-tapausten määrä kasvaa rokotusten seurauksena

Anonyymi

Kanadassa Albertan provinssihallituksen viralliset tiedot ovat hyödyllisiä, koska provinssi raportoi COVID-tapauksista, sairaalahoidoista ja kuolemantapauksista päiväkohtaisesti ensimmäisen ja toisen rokoteannoksen jälkeen.

Viimeisimmät 4,4 miljoonan asukkaan osavaltion luvut osoittavat, että tartunnat, sairaalahoidot ja COVID-kuolemat nousevat jyrkästi päiviä ja viikkoja sen jälkeen, kun ihmiset ovat saaneet ensimmäisen rokoteannoksensa. Asiasta raportoi entinen New York Timesin toimittaja Alex Berenson.

Berenson huomauttaa, että luvut tukevat Israelin ja Britannian julkaisemia kansallisia tietoja, jotka osoittavat COVID-kuolemien nousseen kaikkien aikojen ennätykseen massarokotuskampanjoiden käynnistämisen jälkeen. Hän kirjoittaa, että COVID-rokotteiden kannattajat väittävät, että Britanniassa tapahtuneet kuolemat voisivat johtua olemassa olevasta ”talviaallosta”.

Tätä selitystä ei voida kuitenkaan soveltaa miltään osin Albertaan, joka aloitti rokotekampanjansa talven 2020–2021 COVID-piikin jälkeen. Helmikuun 2021 puoliväliin mennessä vain noin 2 % Albertan asukkaista oli saanut ensimmäisen annoksensa.

”Todennäköisin selitys piikkiin oli ja on edelleen, että ensimmäinen rokoteannos tukahduttaa ohimenevästi immuunijärjestelmää, kuten Pfizerin omat kliiniset kokeet paljastavat”, Berenson kirjoittaa.

”Tiedot Yhdistyneestä kuningaskunnasta 16. elokuuta – 5. joulukuuta 2021 osoittivat, että rokotetut ihmiset käsittivät neljä viidestä COVID-19-kuolemasta”, Gateway Pundit raportoi.

2

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juuri näin.kansanväestön vähentäminen on onnistunut aika kivasti.ja tulee jatkumaan hitaasti mutta varmasti.voimme piikittömät paiskata itseämme olalle ja todeta että kyllä sitä oltiin fiksuja kun ei lähdetty tähän venäläiseen rulettiin mukaan

      • Anonyymi

        Aivan mutta meillä on suuri vastuu, meidän täytyy huolehtia siitä, että yhteiskunta toimii kun rokotetut heittävät veivinsä.
        Täytyy myöntää, että paska homma tästä on kehkeytymässä...


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      20
      4141
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      150
      4049
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      13
      3206
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      66
      3048
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      150
      2619
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      77
      2604
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      28
      2293
    8. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      31
      1799
    9. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      114
      1574
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      20
      1495
    Aihe