tiiättekö?!

niin osaisitteko sanoa sen Ressu Redfordin esittämän biisin nimen.En muista miten se menee mutta kertosakeessä taidettiin mainita joistai pitkistä tms. kaduista...tiiättekö?!
3257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"kuka on se oikea" tai sitten "kadut kaupungin".. jompi kumpi näistä kuitenkin.. =)

Äänestä
  • Kuka on se oikea -biisissä lauletaan "kadut kaupungin ovat pitkiä ja suoria, niin moni tarjoaa vain pelkkiä kuoria, niin moni tulee vastaan, kuka on se oikea..."

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    Kuka on se oikea -biisissä lauletaan "kadut kaupungin ovat pitkiä ja suoria, niin moni tarjoaa vain pelkkiä kuoria, niin moni tulee vastaan, kuka on se oikea..."

    biisi löytyi :> kiitos avustanne!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mizzy kirjoitti:

niin osaisitteko sanoa sen Ressu Redfordin esittämän biisin nimen.En muista miten se menee mutta kertosakeessä taidettiin mainita joistai pitkistä tms. kaduista...tiiättekö?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu