Ahvenanmaalaiset huokuu taistelutahtoa?

Ahvenanmaalaisilla on noussut suuri taistelutahto,rakkaan saarensa ja etenkin
Suomen puolustamiseen.Ehkä meidän
manner Suomalaisten pitäisi muuttaa
kästystä saarelaisista,eivät ehkä olekkaan
niin kallellaan Ruotsin suuntaan,vaan rakkaan
isänmaan puolesta ovat valmiit tarttuun aseisiin.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Opettelevat vielä suomen kielenkin, että oikein näyttävät sitten venäläisille, miten rakas Suomi heille onkaan.

Äänestä
  • Venäjä ei ole Suomen kansalliskieli niinkuin ruotsi on.

    Äänestä

Pelkäävät rahoittajansa puolesta.
Toivottavasti Venäläiset valloittaisivat nopeasti ahvenanmaan ja liittyisivät maahansa. Loppuisi tää saatanan tukeminen saarelle jossa ei tuoteta muutakuin muutama pussi perunalastuja vuodessa.

Äänestä

Eikös ahvenanmaata suunniteltu ydinjätteen loppusijoituspaikaksi muutama vuosi sitten..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ahvenanmaalaisilla on noussut suuri taistelutahto,rakkaan saarensa ja etenkin
Suomen puolustamiseen.Ehkä meidän
manner Suomalaisten pitäisi muuttaa
kästystä saarelaisista,eivät ehkä olekkaan
niin kallellaan Ruotsin suuntaan,vaan rakkaan
isänmaan puolesta ovat valmiit tarttuun aseisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu