EK-Yle:n Venäjällä pelottelupropaganda, menee liian pitkälle, rahoitus poistettava

Anonyymi

Ei ole mitään riippumatonta, eikä asiallista tiedonvälitystä enää, tuo jatkuva äärioikeiston Veroparatiisi-sotabisnes-propaganda, jota EK-Yleisradio suoltaa.

https://yle.fi/uutiset/3-12274532

Hysteeristen ruotsalaisten "maanpuolustus"-sekoiluun, Suomen sekoittaminen, vaarantaa Suomen kansalaisten turvallisuuden.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17237544/aanestamisen-lopettaminen-estaa-natoon-pakottamisen-

Millä oikeudella ns. virallinen tiedotusväline, tekee äärioikeiston järjestäytyneiden veroparatiisirikollisten, suoraa Veroparatiisi-sotabisnes-äärioikeisto-propagandaa, meidän verovaroillamme.

20

623

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin#comment-101719999

      Siellä kun ovat Veroparatiisi-Mtv3:n Ylä-Anttila ja Veroparatiisi-Aamulehden Apunen, päässeet lyömään äärioikeisto-ideologiset päänsä yhteen, jälki on sen mukaista, ettei tavalliselle Suomen kansalaiselle, ole enää mitään uutisointia, eikä tv-ajankohtais-asia-ohjelmia, yhteiskunnan todellisuudesta.

      Kehtaavat vielä nostaa törkeitä palkkoja, tekemättömästä työstä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi#comment-112048163

      • hyvääyötää

        Kuka tuota russofobien lafkaa enää viittii kattoo?
        Turhaa pilata päivänsä katsomalla YLEn sivuja tai uutisia.
        Toivoton tapaus ja maine mennyt jo vuosia sitten!


    • Anonyymi

      Niimpä, harva EK-Yle:ä enää käyttää, saati tarvitsee, sen äärioikeisto-propagandaa yhtään mihinkään. On rikollista rahoittaa verovaroilla, kyseistä vihan ja väkivallan lietsontaa, äärioikeiston veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden sota- ja sote-mainontaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17237544/aanestamisen-lopettaminen-estaa-natoon-pakottamisen-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17229745/rikkaan-valtion-vastuu-1-500ekk-minimielakkeet-eriarvoisuuden-korjaaminen

      Kyllä nyt korruptiovaalien aikaan, näkyy vanhustenkin naamoja "uutisissa", kun mainostavat yksityistä veroparatiisi"hoivaa" ja Veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa/ orjuuttamista, köyhyyteen, oikeusturvattomiksi pakottamalla, vaan korruptiovaalien välillä, eivät vanhukset, vammaiset ja pitkäaikaissairaat, puoli miljoonaa OIKEUSTURVATTOMIKSI KÖYHYYTEEN pahoinpideltyä, näy uutisissa edes noiden feikkimainosten vertaa.

    • Anonyymi

      Eikö YLE olekkaan enää kommareitten äänitorvi? Koskas se valta on YLE:ssä vaihtunut?

    • Anonyymi

      Nyt menee tuo aloitus täysin mettään.
      YLE pitää kyllä lopettaa täysin turha tyhjän louskuttaja, valehdellaan ilmastosta, valehdellaan milloin mistäkin, vanhoja asioita esitetään uutena, todella uudet ohjelmat on vähissä erittäin paljon uusintoja ties kuinka monetta kertaa, nyt silti väitetään että tarvii lisää rahaa mihin??
      Siihen että suoja työpaikat säilyy??.🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮 tässä Ylen hyödyllisyys.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17278665/aarioikeisto-ylen-korruptiovaalimainokset-ihmiskaupan-ja-orjuuttamisen-mainontaa

      Eläkeläisköyhä älä kiitä tyhjästä, älä myy ääntäsi ihmiskaupan ja modernin orjuuttamisen välineenä käyttämisen mainostajille, korruptiopoliitikoille joilla ei ole edes aikomustakaan, pitää lupauksiaan ja toteuttaa Suomeen, aitojen demokratioiden
      1 500€/kk MINIMIELÄKKEITÄ.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16328939/attendon-mehilaisen-terveystalon-esperin-veroparatiisirikolliset-tuomittava-ihmiskaupasta

      Jokaisella vanhuksella, vammaisella ja pitkäaikaissairaalla, on oikeudet kieltäytyä äänestämästä korruptiovaaleissa, kun korruptiopoliitikot eivät toteuta, aitoa oikeusturvaa, aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia, vaan ovat vain yksityisten rahastajien, Veroparatiisi-sote-ihmiskaupan orjuuttajien etujenajajia.

    • Anonyymi

      Varmaan se rahoitus heti poistetaan kun täältä kerta niin halutaan ; )

    • Anonyymi

      Afrikassa väestöräjähdys tulossa, ja nää suunnittelee sotaa maapallon harvinaisimman ja älykkäimmän rodun, valkoisten kesken?

    • Anonyymi

      Ihmisiä pelotellaan jotta naton kannatus lisääntyisi. Kohta julkaistaan sellaisia kyselyitä joissa natokannatus on noussut.

    • Anonyymi

      Venäjä kotiuttaa Ukrainan lähetystöjensä henkilökuntaa ja heidän perheenjäseniään. Mukavaa että Venäjä ei osallistu tarpeettomaan pelotteluun.

      • Anonyymi

        Putin kertoi taas?


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mitä Suomi tekee jossain Ukrainassa ? Ei yhtään mitään, se alue ei kuulu meille mitenkään.

      Suomen ainut turva ja rauhan tae, on vahvempi liittoumattomuus, puolueettomuus, rauhan valtiona maailmassa toimiminen.

      Suomella oli pitkä rauhan aika, ETÄISET, eli asialliset suhteet idän suuntaan, jotka äärioikeiston veroparatiisi-sotabisnes-pörssikeinottelijat / jenkkien sotaliitto pilasivat.

    • Anonyymi

      Esim. tns-gallup ym veroparatiisigallupit, käyttävät halpatyövoimaa nälkäpalkoilla, kyselyiden tekemiseen ja otannat tehdään, äärioikeiston veroparatiisirikkaiden keskuudessa, vastaukseksi annetaan sitä, mitä veroparatiisi-media-tilaaja haluaakin, eli äärioikeiston ja veroparatiisi-sota-sote-ym pörssikeinottelu-bisneksien suoramainontaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16964416/kok-veroparatiisi-niiniston-feikki-demokratia-kasitys-aiheutti-ison-koyhyysongelman-suomessa#comment-108252761

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17261422/veroparatiisiniinisto-valehteli-teille-naton-vastustajat-vielako-noyristelette-

      Suomella oli aiemmin ETÄISET, eli asialliset välit, idän suuntaan.

      http://yle.fi/uutiset/3-9385580

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17231431/korruptiopoliitikot-syytteisiin-valtakunnanoikeuteen-rikos-veroparatiisi-sotabisneshankkeilla

      Äärioikeiston Veroparatiisiporvarit menivät ja pilasivat nuo suhteet ahneuksissaan, muutaman veroparatiisi-pörssikeinottelijan, häikäilemättömän kansalaisten ja valtion hyväksikäytön takaamiseksi. Saisi hävetä VeroparatiisiNiinistö, vaan ei osaa.

    • Anonyymi

      Valtakunnanoikeus on oikea osoite, jokaiselle korruptio-pörssikeinottelija-poliitikolle, sotabisneksineen ja jenkkien sotiin pakottamisineen.

    • Anonyymi

      EK-Yle:n jenkkien sotaliiton mainokset, käyvät yhä oudommiksi.

    • Anonyymi

      Häkäpönttö pöhisee ja karavaani kulkee.

    • Anonyymi

      Totuus koskee aina.
      Venäjän toimintatapoja kun tuodaan esiin, niin aina trolli lauma pillastuu, ja aloittaa valeuutisoinnin, syyttämällä riippumatonta mediaa.
      Jos veroparatiiseihin täytyy sviitata, niin juuri Venäjän eliitti, Putinin lähipiiriä myöten paljastui suurimmiksi valuutan piilottajiksi.

    • Anonyymi

      Niin.......vasemmisto ehkä sallisi maahamme Belarus, Venetzuela, Venäjä kaltaisen järjestelmän?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      22
      5091
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      4433
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      102
      1314
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1310
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      913
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      855
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      793
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      779
    Aihe