koronarokotukset

Säätäkäämme laki pakkorokuksista kuin isorokkorokotuksten aikaan.
Jokaisen kansalaisen oli otettava ja näin isorokko hävisi.
459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mutta ei tällaiset jatkuvasti muuttuvat influenssavirukset häviä pakkorokotuksella.

Äänestä
  • Eivät niin. Siksi riskiryhmiin kuuluvat ottavat joka vuosi influenssa rokotuksen.

    Äänestä

Pakkohan se on näin toimia, koska nykyihminen ei ymmärrä kokonaisuuksia ja muiden kantaa asioihin. Monessa maassa pakkorokotus tulee joka tapauksessa ja niihin maihin ei ole asiaa mennä ilman kattavaa rokotussarjaa.

Äänestä

En kokeile toimimatonta, mahdollisesti vaarallista ainetta. Torjun muilla keinoilla.
Varmaankaan ei ole aiemmin pakotettu ketään ottamaan keskeneräistä ainetta mikä ei edes tautia hävitä. Sillon on varmasti tiedetty että rokote tehoaa tautiin. Nykyisinhän niin ei enää tarvitse olla. Turhaa rahantuhlausta toimimatonta ainetta jaella kansalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Säätäkäämme laki pakkorokuksista kuin isorokkorokotuksten aikaan.
Jokaisen kansalaisen oli otettava ja näin isorokko hävisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu