SU: Energiajätti St1 vaatii PS:n vaalivideon poistamista – ”Vaalimainoksesta erottuu St1:n liikepaikka ja logo”
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a80a8e46-e49b-4b50-a7ab-0184dee79060
Persut ovat tunnettuja kaikenlaisista konnankoukuista, joten ei yllätä.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a80a8e46-e49b-4b50-a7ab-0184dee79060
Persut ovat tunnettuja kaikenlaisista konnankoukuista, joten ei yllätä.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Onko ne st1:llä oikeasti noin tyhmiä? Tuolla periaattella maailmasta pitäisi poistaa lähes kaikki videot.
Ite oot kun et tajuu.
St1 taitaa olla vihreiden firma. Onhan se Ohisalon ukkokin tuolla jonain pomona, tytäryhtiössä.
Voi olla vihreidenkin firma.
Mutta kolonialistinen firma ainakin on.
https://yle.fi/uutiset/3-11652510
Googlen on poistettava koko streetview, koska sielläkin se näkyy.
https://www.google.fi/maps/@60.1912349,24.9542401,3a,75y,209.72h,83.17t/data=!3m7!1e1!3m5!1sVAKdUNljJ0Na2T6c3czBCQ!2e0!6shttps://streetviewpixels-pa.googleapis.com/v1/thumbnail?panoid=VAKdUNljJ0Na2T6c3czBCQ&cb_client=maps_sv.tactile.gps&w=203&h=100&yaw=113.21446&pitch=0&thumbfov=100!7i13312!8i6656
Järki ei näköjään päätä pakota.
Vihervasurit ovat taas uhkailleet maalittamisella, cancelloinnilla ja suunnitteilla st-ketjun natsittelu jos persujen asiallista mainosta ei poisteta.
Onhan sanassa "natsi"kirjaimet S ja T joten kyllä siinä on vasareille jo riittävästi syytä liittää st-ketju natseihin.
Vihetsalon mies tienaa tällä et neste ajettu alas...
Kerro nyt mitä laitonta siinä on?
St:n oma edustaja ei siitä sanonut mitään.
"....yhtiö on saanut yhteydenottoja asiakkailtaan"
Asiakkailta!
Ja hah hah! Sosiaalitointa työllistävä vihervassariporukka on soitellut st:lle veronmsksajien piikkiin.
Näiden "asiakkaiden" bensan käyttö jää sen nuuhkimiseen rätistä.
Minulla ja yritykselläni loppui ST1:llä käyminen.
Kuka luulee että SOTE-vaaleissa päätetään bensan hinnasta?
No persunpentu Peltokangas luulee että sote-alueilla päätetään sitten aikanaan bensan hinnasta.
Tyhmä kuin persu! Niin se taas meni. Ei älynnyt Peltokangas edes kuvauslupaa pyytää.
Reisille meni taas persuilta! Tuliko kalliiksi?
Onkohan St1 maksanut s24:lle, että poistetaan viestit, joissa kerrotaan St1:n harjoittamasta kolonialismista. St1 varmaankin kokee, että logon näkyminen persujen vaalimainoksessa muistuttaa ihmisille mieleen yhtiön harjoittaman synkän kolonialismin.
https://yle.fi/uutiset/3-11652510
"Suomalaisyhtiö ajaa jättimäistä tuulipuistohanketta tunturierämaahan Pohjois-Norjassa – Aslak Holmberg: "Se olisi maitten riisto"
Alkuperäiskansan edustaja pitää hanketta vihreänä kolonialismina, St1:n mukaan se sopii luonnon monimuotoisuudeltaan vähäiseen suurtunturiin."