Pettäjät löytävät tiisensa

Anonyymi

Mikä saa ihmisen, etenkin perheellisen rikkomaan toisen perheellisen elämän. Kaikissa parisuhteissa on kriisinsä, mutta se että lähtee mieluummin hakemaan myötätuntoa ja seksiä ihmisen kanssa jolla myös perhe on sairasta. Miten voi ihminen olla niin heikko ettei kykene hoitamaan omaa parisuhdettaan vaan lähtee rikkomaan myös toisen perheen. Jos se oma suhde on totaalisen solmussa niin ottaisi eron eikä lähtisi pönkittämään omaa egoaan rikkomalla oman perheensä lisäksi myös toisen perheen. Miksi pitää itsekkäästi rikkoa kaksi perhettä. Ja jos toinen huomaakin sen oman perheen olevan tärkeintä niin mikä saa ihmisen roikkumaan toisessa siltikin. Sairasta. Kun ei tajua mitä on tekemässä.

2

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä karma hoitaa.

    • Anonyymi

      Ja ylpeänä voi sitten tulevaisuudessa aikuisille lapsille kertoa millainen se oma äiti tai isä on ollut. Heikko ja moraaliton.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      544
      1782
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      877
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      84
      863
    4. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      806
    5. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      719
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      705
    7. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      2
      697
    8. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      63
      666
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      73
      618
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      533
    Aihe