Kunnollinen ja kiltti mies

Kunnollinen ja kiltti mies.
14169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Asuu tossa naapurissa kahden koiran kanssa. Mitä siittä.

Äänestä
  • Eli sellanen jolla villapaita ja flanellipaita alla ja samettihousut. Mutta ei se ihan kiltti silti. Kävi kunnanvirastossa raivoomassa. Ja koiran kanssa vaikkei sinne koiraa saa viedä sisään. Mutta ei sentään molempia.

    Äänestä

Kunnollinen ja kiltti mies ei ole mies lainkaan useimpien naisten mielestä.
Sellainen ei kelpaa mihinkään muuhun kuin laskujen maksajaksi ja naisen tarpeiden tyydyttäjäksi, lukuunottamatta seksiä!
Seksiin haetaan aivan toisenlaisia ja oikeita miehiä eikä lapatossuja.

Äänestä

...on mielikuvitusolento.

Äänestä
  • Ei oo, kun on naapurissa

    Äänestä

saa aikaan Sahara-ilmiön naisen emättimessä.

Äänestä

Mä tilaan teille naisille kiltin ja kunnollisen miehen tänään kotiin teille. Laittakaa kahvit tuleen ja koirille kupit.

Äänestä

Kiltti ja kunnollinen mies tulee tänään. Teille tulee mukava ilta.

Äänestä

Naiset. Kohta postiluukku kolahtaa, Ja kunnollinen ja kiltti mies on teillä. Onhan kahvi jo tippunut ja koirien kupit.

Äänestä

Mittee? Minnoon varsinkin kiltti, mutta koiria on vain yksi. Sekin on kiltti, niin kiltti että haukkuu kaikki epäilyttävät tyypit pystyyn. Pesen hampaat, pyykit, tiskit, käyn kaupassa ja kokkaan. Toimin muuttomiehenä, kuskina, pikavippifirmana ja tanssiopena. Juttelen lapsille, mummoille, papoille ja varsinkin äideille. Joskus kiukuttaa, kun oikein väsyttää, mutta en näytä sitä ulospäin.
Naiset ovat älyttömän hyviä peittämään sen, että ovat hulluina minuun. Voisin vaikka vannoo, ettei kukaan ole.

Äänestä

Kunnollinen ja kiltti mies on seksikäs. Mies joka ei ole itseään täynnä oleva, vaan huolehtiva ja välittävä. Ei esitä mitään turhaa, vaan on sellainen kuin on. Hieroo naisensa kohmeiset jäsenet jälleen lämpimäksi. Ei koskaan valehtele tai huijaa. Kietoo kätensä seksin jälkeen naisensa ympärille ja sulautuu hellään syleilyyn. Kunnollinen ja kiltti mies on mies sanan varsinaisessa merkityksessä. Hän ei kitise ja valita naisista, ei oikeastaan valita mistään. Hän ei hauku eikä kiroa. Hän on lempeä itselleen ja muille. Kiltti ja kunnollinen mies on ihan parasta mitä minulle on tapahtunut. Koskaan.

Äänestä

Seksiä, lapsia ja asuntolaina. Mutta siinähän on ihmisen koko elämä. Täyttäkää maa.

Äänestä
  • Ainiin, unohdin koirat, siinä on hengen huipentuma, pavlovin perustarpeiden päälle.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kunnollinen ja kiltti mies.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu