Tutustukaa ihmeessä 2021 aikana laadittuihin lakeihin, onko ok? Mihin näitä tarvitaan jos rokotteet turvallisia???
Rokotehaittakorvaukset virkamiehille
https://finlex.fi/fi/laki/alkup/2021/20210340
Tuomiot rokotehaitoista
https://finlex.fi/fi/laki/alkup/2021/20210986
Rokotehaittakorvaukset virkamiehille
https://finlex.fi/fi/laki/alkup/2021/20210340
Tuomiot rokotehaitoista
https://finlex.fi/fi/laki/alkup/2021/20210986
Vastaukset 8
Vanhimmat
Korpilaki on toimivampi.
Voi mitä vittupäitä! Kansalaisten vastuullaan otettava eikä moisista rikkauksista tietoakaan. Sitäpaitsi onko oikein että piikitysten alettua muutetaan itsensä eduksi lakia? Laitonta mielestäni!
se on laitonta
Lopun aikana laittomuus saa vallan.
Syylliset, eli noiden aineiden valmistajat ja kaupittelijat, eivät korvauksia noille maksa, vaan kansan rahoista ne otetaan. Eli tuo kansanryhmä, etuoikeutetut, ovat onnistuneet turvaamaan omaa tulevaisuuttaan. Samaan aikaan enemmistö kansaa saa kärsiä nahoissaan hyväuskoisuutensa hedelmät. Tosin, olettaisin, että nuo valtion virkamiehetkin saavat korvauksia meidän pussistamme vain, jos ovat ottaneet osaa lääketieteelliseen geenimuuntelukokeeseen. Raha ei korvaa pilattua elämää.
Herroille riittää että piikki on todennäköisesti haittaa aiheuttanut.
Kansalaisten kiusaksi eilen luin uudesta tutkimuksesta missä kerrottiin että suurin osa k-piikkihaitoista on kuviteltuja! Kuin tilauksesta tehty tutkimus jotta vähättely ja leimaaminen on helppoa ja ongelman ohitus sujuu näppärästi.
Kyllä minuakin kannustaisi piikille jättikorvaus mahdollisen "rokote"haitan varalta.
Helppo se muita alistaa kun on omat hommat turvattu!
Missä on rehellisyys ja vastuu sekä oikeudenmukaisuus?
Virkamiehet määrittelevät, johtuuko vamma tai kuolema geenimuuntelupiikistä. Virkamiehille korvaus maksetaan. Virkamiehet verottavat meitä, ja noilla rahoilla maksellaan vammautuneet, sairastuneet tai kuolleet virkamiehet tai heidän perillisensä tyytyväisiksi.
4 miljoonaa egua per ministeri
”turvallinen ja testattu” ihmeliemi ruutassa.
Raha toimii myös kyytipoikana
piikkiä myydessä.
jos kaikki olisi läpinäkyvää niin vastapuolet istuisi yhden pöydän ääreen
ja tutkisivat asia jokapuolelta.
mutta nyt ei miksi.
nyt kun mustapekka jää käteen nyt on tutkittava vastuunkantajat.