Tärkeintä ovat 1 500e/kk MINIMIELÄKKEET ja jenkkiryssien hyökkäysliiton estäminen

Anonyymi

Koronakuolemiin ei enää voida vaikuttaa, äärioikeiston populistien huuhaa-hanke.

Eläkeläisköyhyyteen, Veroparatiisi-soten IHMISKAUPPAAN, moderniin orjuuttamiseen, sen sijaan voidaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17272237/1-500ekk-minimielakkeet-poistivat-quotruuhkatquot-sote-asemilta-muissa-pohjoismaissa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16330532/elakerahastoissa-biljoonia-pelkat-korot-tuhansia-miljardeja-euroja---on-mista-ottaa#comment-101797888

Ei löytynyt korruptio-eduskunnan-YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSTÄ, niitä arvovalintoja ja tahtotilaa, Pohjoismaisten aitojen demokratioitten ja oikeusvaltioitten, 1 500€/kk edes 1 250€/kk minimieläkkeiden toteuttamiseen - joten jätämme äänestämättä korruptiovaaleissa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17229745/rikkaan-valtion-vastuu-1-500ekk-minimielakkeet-eriarvoisuuden-korjaaminen

5

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Enää ette valheillanne, mainoksillanne, kiristämällä, pelottelemalla ja uhkailemalla, korruptiovaaleihin meitä pysty painostamaan. Se on loppu korruptiovaaleille.

      Emme tarvitse, emmekä halua, teidän Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPAAN, moderniin orjuuttamiseen pakottamista.

    • Anonyymi

      Eläkkeiden maksimi tulisi olla 500 euroajia ja NATO heti.

      • Anonyymi

        Nato vastaa Puna-Armeijaa, jos EU on SSSR


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17229745/rikkaan-valtion-vastuu-1-500ekk-minimielakkeet-eriarvoisuuden-korjaaminen

      Kaikissa muissa Pohjoismaissa, veroparatiisivalta yrittää edes, säilyttää jonkin näköiset kansalaisoikeudet ja demokratian tunnusmerkit, alkaen 1 500€/kk MINIMIELÄKKEISTÄ.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/15814032/koyhyyteen-pakotettujen-kerattava-joukkokanne-eduskunnan-korruptiota-vastaan

      Suomen korruptiopoliitikko-pörssikeinottelijoiden YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ eduskunnassa ja kunnissa, ei edes peittele häikäilemätöntä ahneuttaan, orjuuttamista, IHMISKAUPPAA Veroparatiisi-sotessa, puolen miljoonan eläkeläisköyhyyteen oikeusturvattomiksi pahoinpitelemistä ym.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      81
      5330
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      74
      4709
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      131
      4650
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      367
      2077
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      96
      1700
    6. 99
      1607
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      258
      1498
    8. 349
      1197
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      57
      1022
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1001
    Aihe