Suomessa haukutaan biletyksestä moittivat.
Ulkomailla ministerin biletys aiheuttaa poliisitutkinnan
Anonyymi
2464
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Englannissa ei ole samanlainen vihervasuri hallitus.Länsimainen maa missä hallitus on kansan puolella ja vaikka ministeri rikkoo lakia siellä se tutkitaan ja tuomitaan.
Tiesithän, ettei valtiota nimeltä Englanti ole olemassakaan?
Ja tiesithän, ettei Johnson ole rikkonut mitään Ison-Britannian lakia, vaikka juhlinut onkin? Mitään poliisitutkimuksia asiasta ei ole eikä tule. Sen sijaan jopa oman puolueensa luottamus on kyllä mennyttä.
Eihän toi kirjoittaja edes maininnut valtiota missään, joten: Putsaappas kakkulasi? :)
Koska sellainen MAA kyllä on olemassa, kuin Englanti!
TOLLO-ALOTTAJA EI KÄSSÄÄ ETTÄ UK.SSA OLI ÄÄRIRAJOITUKSET TUOLLOIN- SUOMESSA OLI SALLITTUA tuolloin
anniskelu-paikkojen toiminta-
korona-rajoituksissa kun on ollut monia eri vaiheita ja tilanteita- ja eri maissa erilaisia toimia ja sääntöjä.
Kaikki mitä on ulkomailla- ei ole sama asia mitä Suomessa tapahtuu tai verrattavissa Suomen tilanteisiin.
Marin toimi vastaavalla tavalla kuin Boris... Tästä Marinia vain kehutaan...
Kepu Sipilän hallituksella on Suomen mamutusennätys kesältä 2015 jolloin kepu Sipilä, kokoomus Orpo ja persu Soini päästivät Suomeen noin 35 000 paperitonta ulkomaalaista. Aloittaja unohti tämän faktan.
Jos kepu Sipilä, kokoomus Orpo ja persu Soini olisivat hoitaneet työnsä kesällä 2015 eli käännyttäneet paperittomat ulkomaalaiset jo rajalta takaisin Ruostiin Dublinin sopimuksella meillä ei olisi nykyistä veronmaksajille kallista laittomien maahantunkeutujien palautusrumbaa. FAKTA.
Kyllähän ne oikeistopuolueen on Suomen mamutaneVuodesta 2oo3on suomessa olleet oikeistohallitukset vuoteen 2o15
>>Tiesithän, ettei valtiota nimeltä Englanti ole olemassakaan?
Puhut paskaa! Pakko olla Englannin valtio, koska on Englannin jalkapallojoukkuekin olemassa. Samoin on erikseen olemassa Englannin kansallishymnikin, joka on nimeltään God Save the Queen, jota kappaletta tosin muut valtiot ovat olelet omimassa.
Ei aivan.
Englanti on osa Yhdistyneet Kuningaskunnat nimistä valtiota, eli vähän niinku EU mini-koossa. Eli: Liittovaltio. Kuten muuten Saksakin.
Köyhyystakuut saat kokoomuksesta
Vain rikaile
Työläiset ei kannata vaivautuu
Että tuollaista?
Satojen ihmisten tappamisesta ei aloiteta poliisitutkintaa.
”Toivon, että kaikki suomalaiset nyt kokevat, että saavat mennä, tehdä, kokea ja viettää aikaa ystävien ja läheisten seurassa.” Bile-Sanna Twitterissä 24.9.2021
Vuorokauden tartuntamäärät sai twiittailulla nousemaan muutamasta sadasta noin kymmeneen tuhanteen.
Siinä kohdassa testailu lopetettiin. Nyt kai 30 tuhatta vuorokaudessa.
Aika moni teho-osaston kautta hautaan.
Juu siks Suomi vei juuri julkaistun korruptoituneisuus gallupin kärkipaikankin Tanskan ja Uuden-Seelannin kanssa, koska TÄÄLLÄ korruptio on täysi laillista! :)
Koska kukaan suojatyöpaikkalaisista ei koskaan joudu vastuuseen yhtään mistään! :/
Todiste: Just uutisoitiin sekin että ulkoministeriö on rikkonu jo vuosikausia lakeja teettämällä usemmassa ulkomaan lähetystössään teettämällä viranomaispäätöksiä paikallisen palkatun henkilökunnan toimesta joilla ei ole siihen siis laillista oikeutta.
Sanktio: Huomautus oikeuskanslerilta! :)
Wohooo! Nyt ne sit varmaan loppuu, kun tuli NOIN KOVA sanktio!? :) :/
Suomen media palvoo Marinia, varsinkin Yle.
Vedetään verhot kiinni
Ei sitten ilmeisesti uppoa tajuntaan se, että kun Marin ja Johnson tapahtumiinsa osallistuivat, tilanne ole niissä maissa erilainen? Toisessa olivat kovat rajoitukset päällä ja toisessa eivät? Kumma kun pitää aina valehdella ja levittää disinformaatiota.
Kyllä molemmissa maissa oli kesällä kovat rajoitukset päällä. Marin kutsui kesärantaan bilettäjiä SAUNAAN.
HHHHEHHHH näyttää persuja korpeavan syvältä viime sunnuntain vaalitappio ja purran totaalinen sekä itsensä että puolueensa nolaaminen.
Suomessa on niin heikot netti yhteydet ettei edellisenä päivänä tehty päätös välttää kontakteja ehtinyt saapua pm:n puhelimeen vaikka hänen pitäisi olla ensimmäinen jota infotaan.
Suomessa se on naisvihaa jos pääministeriä arvostellaan korona-aikana biletyksestä, muualla vaaditaan pääministerin eroa. Ja sitten tämä sama ihminen väittää että naisia kritisoidaan enemmän kuin miehiä.
Tutkintaan vain muusikoiden biletysilta valtion edustustiloissa korona-aikana. Vaikka koko maailma nauraa, niin ylehän vääntää tämäkin unholaan. Nyt yle huutaa pää punasena kuinka Englannin pääministeri menetellyt korona aikana- juhlinut on voi kauheaa. Sehän ihan eria aisia kuin omat mokat ne pitää painaa villasella, kun vasuri kyseessä.
Missä on aloitettu ministeristä poliisitutkinta? Ettei vain taas ole pershuuhaata.
No nyt osuit just asian ytimeen hyvä !
On hyvä muistaa, että länsimaista demokratiaa nimeltä Suomi ei ole olemassakaan.