Terve
Minulla on vuoden alusta ollut kauhea pauke niskassa. Mahdolliset tekijät nukkuminen virheasennossa ja kylmän saanti paljussa. Olen käynyt fysioterapiassa mutta venyttelyt eivät ole auttanut eikä lihasrelaksantit. Onko jo lääkäriin menemisen aika vai kannattaako yrittää vielä jotain? Käyn myös tavoitteelisesti treenaamassa.
Niskassa pauke/naksuminen
Anonyymi
2
174
Vastaukset
- Anonyymi
Käy osteopaatilla.
- Anonyymi
Ei se nukkuma-asennosta johdu. Pikemminkin siitä, että ikää tulee koko ajan lisää. Ihmisillä tuppaa paikat kulumaan ikääntyessä. Jos ainoa oire on pauke, niin se ei ole vaarallista. Välilevytyrissä ja muissa on enemmän oireita.
Itselläni on koko iän paukkuneet nivelet. Välillä joka ikinen selkänikama naksahtaa vuorotellen. Hypermobiliteettidiagnoosi tosin on, eli yliliikkuvat nivelet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4088945Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1803421- 191900
- 791191
- 751080
- 271075
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta641031Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791025- 551003
- 65930