Tylsää....

Koronatilanne saisi jo muuttua paremmaksi. Vaikka viihdyn hyvin yksin, niin silti olisi hyvä edes joskus nähdä ihmisiä. Etäkokoukset eivät ole sama asia.
Olen roikkunut ylilaudalla ja sielläkin on tylsää (liikaa idiootteja ja trolleja jotka teeskentelevät idiootteja) ja ainut hyvä puoli siellä on se, miten uutiset tulevat sinne ennenn kuin mediat huomaavat ne.
Pöh (ja migreenikin vaivaa, enkä saa nukutuksi).
Noh, jos edes siivoaisi hiukan, sillä se olisi hyödyllistä.

1

231

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä olen nähnyt ihmisiä aivan normaalisti. Ei tietenkään ravintoloissa enkä ryyppäjäisissä kun niissä ei muutenkaan käydä.
      Kavereiden kanssa nähdään viikottain. Kaikki olemme täysin rokotettuja ja perusterveitä. Käytämme julkisilla paikoilla liikkuessamme maskia, käsidesiä, pidämme turvavälit.

      Kuntosalit olemme korvanneet ulkoliikunnalla. Lähes joka päivä vedetään 5-10 kilsan kävely- tai hiihtolenkki ja päälle venyttelytreenit. Sitten juodaan kahvit ulkona grillikatoksessa ja paistetaan makkarat lenkin päätteeksi.

      Töissä käydään pääsääntöisesti toimipisteessä, etäkokouksia on enää hyvin harvoin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3038
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1487
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      76
      1073
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      140
      998
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      921
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      882
    7. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      45
      858
    8. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      171
      842
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      826
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      135
      746
    Aihe