VASTAUS kysymykseen ruusun ja silmien takana olevasta miehestä

Vellikellooni tuli asialliselta tuntuva kysymys, minkälainen mies kätkeytyy ruusun ja silmien taa. Kirjoitin siihen myös asiallisen vastauksen, mutta kun lähetin vastaukseni, kysymys olikin poistettu.

Siksi julkaisen vastaukseni uutena aloituksena. Siis:

Lähestyn 80 ikävuotta. Sain pahan aivoverenvuodon noin 15 vuotta sitten, enkä ole siitä lahtien pystynyt kuin kirjoittamaan vasemman käden yhdellä sormella.

Olen elänyt suloistakin suloisemman vaimoni kanssa jo yli 50 vuotta. Herttainen, jaksoi kestää myös syvenevän ja erittäin pahan alkoholismini, josta olen tosin ollut kuivilla jo yli 40 vuotta. Kärsin edelleen alkoholisteille ominaisesta voimakkaasta ja hoitoresistentistä ahdistuneisuudesta.

Yliopistossa jatkoin kuiville päästyäni opintojani ja suoritin kaksi maisterintutkintoa, kummatkin sivulaudaturein. Sivuopintoja on noin kymmenen opintokokonaisuuden verran. Erityisesti diggaan LUONNONTIETEELLISTÄ maailmankatsomusta.

Lapsuuteni oli erityisen kammottava, kun jouduin isärovastin silmittömän ja sydämettömän pahoinpitelyn uhriksi. Hakkasi minua USEIN mielipuolisesti milloin milläkin esineellä, jonka käteensä sai. Koin silloin JATKUVAA kauhua. Alkoholismin takana tietysti näen geeniperimän, enkä lapsuuden kauhukokemuksia.

Olen vapaamielinen, ja myös seksiasioissa, mutta erityissuuntauksiin en tunne vetoa. Käsitykseni seksistä tullee parhaiten esille kirjoittamistani novelleista, joita olen julkaissut samalla nikilläni Seksinovellit-palstalla. 🌹👀

0

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

        Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
        Maailman menoa
        230
        4123
      2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

        se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
        Maailman menoa
        111
        2603
      3. Miten löydän sinut

        Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
        Ikävä
        38
        2335
      4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

        Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
        Heinola
        81
        1416
      5. Vaikea tilanne

        Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
        Ikävä
        112
        1362
      6. Milloin kaivatullasi

        .. on nimipäivä?
        Ikävä
        48
        1159
      7. Kehtaisitko näyttäytyä

        kaivattusi seurassa?
        Ikävä
        76
        1059
      8. Ne viimeiset kerrat

        Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
        Ikävä
        59
        933
      9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

        Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
        Ikävä
        45
        916
      10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

        Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
        Ikävä
        58
        901
      Aihe