Teemu Vehkala ennusti koronavirusplandemian vuonna 2013

https://www.youtube.com/watch?v=Q-Qd0lgZLJw&t=2090s

Ja kaikki folioiden jutut toteutuivat.

Ja idiootit haukkuivat näitä tyyppejä hörhöiksi kaikki edellisvuodet, vaikka miltei jokainen mitä he puhuivat, toteutui vuonna 2020,2021 ja 2022.
9266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jälkikäteen on helppo tehdä paikkansapitäviä "ennusteita".

Äänestä
  • Eipä nuo edes ole "paikkansapitäviä".

    Äänestä

  • kekek-kekek kirjoitti:

    Eipä nuo edes ole "paikkansapitäviä".

    En jaksanut katsoa videota, annatko referaattia mitä se ennusteli tällä kertaa?

    Katson seuraavan kerran Teemun videota kun ensin ne vuoden 2001 tms ennusteet AMEROsta ja NESARAsta on ensin toteutuneet.

    Äänestä

Teemuhan vietti alkaa mielisairaalassa, koska on hullu.

Äänestä
  • Eli jos on 2013 puhunut asioista, jotka nyt osuu kohdalleen, niin ne voi sivuuttaa, jos puhuja on viettäny aikaa mielisairaalassa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eli jos on 2013 puhunut asioista, jotka nyt osuu kohdalleen, niin ne voi sivuuttaa, jos puhuja on viettäny aikaa mielisairaalassa?

    Eivät osuneet kohdalleen. Ja tuskin on vuodelta 2013.

    Äänestä

Onko Teemu siis Profeetta?

Äänestä

Tuollaisia linkkejä, jotka vaatii kirjautumisen ei tulisi esittää.

Äänestä

Asiantuntijat ennustivat seuraavan ison pandemian tulon jo 1919 kun edellinen oli juuri loppunut.

Teemu oli siis pahasti jäljessä ennusteistaan. Eikä osannut ennustaa mitenkään tarkasti, koska viruskantakin oli TÄYSIN VÄÄRÄ.

Pandemioita on aina tullut, ja hyvin todennäköisesti tulee aina tulemaan.

Tää on vähän sama kuin mä lähtisin lesoon sillä että osaan ennustaa että vuonna 2023 tapahtuu seuraavaa:

- tulee lumisade
- tulee vesisade
- paistaa aurinko
- taivaalla näkyy pilviä
- tulee maanjäristys
- tulee tulivuorenpurkaus
- ilmaantuu tornadoja

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.youtube.com/watch?v=Q-Qd0lgZLJw&t=2090s

Ja kaikki folioiden jutut toteutuivat.

Ja idiootit haukkuivat näitä tyyppejä hörhöiksi kaikki edellisvuodet, vaikka miltei jokainen mitä he puhuivat, toteutui vuonna 2020,2021 ja 2022.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu